Skip to comments.
List for 2022
BigEdLB from Green Papers and other sources ^
| 10/22/2022
| BigEdLB
Posted on 10/22/2022 1:21:10 PM PDT by BigEdLB
Here is a list of candidates:
Parts 2 & 3 below
TOPICS:
KEYWORDS: candidates; hh2
1
posted on
10/22/2022 1:21:10 PM PDT
by
BigEdLB
To: BigEdLB
Very readable. Well done.
2
posted on
10/22/2022 1:23:39 PM PDT
by
TomServo
To: TomServo
too small
asked mods to delete
3
posted on
10/22/2022 1:24:17 PM PDT
by
BigEdLB
(Let’s go Brandon!)
To: TomServo
Very readable. Well done.Whew! So it's not just me and my ancient eyes?
4
posted on
10/22/2022 1:24:31 PM PDT
by
ProtectOurFreedom
(The “I” in Democrat stands for “Integrity.”)
To: BigEdLB; All
Right click on image. Open in a new tab. When you get there, you can zoom in. Crystal clear. :)
5
posted on
10/22/2022 1:37:24 PM PDT
by
Diana in Wisconsin
(I don't have, 'Hobbies.' I'm developing a robust Post-Apocalyptic skill set. )
To: BigEdLB
small type face and circular link back to freerep post
6
posted on
10/22/2022 1:37:33 PM PDT
by
Wuli
(ur)
To: Diana in Wisconsin
7
posted on
10/22/2022 2:00:32 PM PDT
by
Karoo
To: BigEdLB
So what’s the prognosis ?
8
posted on
10/22/2022 2:10:11 PM PDT
by
Gaffer
To: BigEdLB
I have askrd the mods to delete this and am working on another solution
9
posted on
10/22/2022 5:02:42 PM PDT
by
BigEdLB
(Let’s go Brandon!)
To: BigEdLB
CT-05 is not Correct.. George Logan (R) is running against J. Hayes (MD - Moronic Democrat, or it could be CD Communist Democrat)
To: BigEdLB
STATE AK
CONTEST G
COOK PVI R+8
REPUBLICAN Mike J. Dunleavy
DEMOCRAT Les Gara
CANDIDATE 3 Bill Walker
CAND 3 PARTY I
STATE AK
CONTEST S
COOK PVI R+8
REPUBLICAN Kelly C. Tshibaka
DEMOCRAT Patricia "Pat" Chesbro
CANDIDATE 3 Lisa Murkowski
CAND 3 PARTY RINO
STATE AK
CONTEST AK-01
COOK PVI R+8
REPUBLICAN Sarah H. Palin
DEMOCRAT Mary Sattler Peltola
CANDIDATE 3 Nicholas Joseph "Nick" Begich, III
CAND 3 PARTY R
STATE AL
CONTEST G
COOK PVI R+15
REPUBLICAN Kay Ivey
DEMOCRAT Yolanda Rochelle Flowers
CANDIDATE 3 James "Jimmy" Blake
CAND 3 PARTY L
STATE AL
CONTEST SS
COOK PVI R+15
REPUBLICAN Wes Allen
DEMOCRAT Pamela J. Laffitte
CANDIDATE 3 Jason "Matt" Shelby
CAND 3 PARTY L
STATE AL
CONTEST AG
COOK PVI R+15
REPUBLICAN Steven Troy "Steve" Marshall
DEMOCRAT Wendell Major
STATE AL
CONTEST S
COOK PVI R+15
REPUBLICAN Katie Boyd Britt
DEMOCRAT Willie Eugene "Will" Boyd, Jr.
CANDIDATE 3 John Sophocleus
CAND 3 PARTY L
STATE AL
CONTEST AL-01
COOK PVI R+16
REPUBLICAN Jerry Lee Carl, Jr.
CANDIDATE 3 Alexander M. Remrey
CAND 3 PARTY L
STATE AL
CONTEST AL-02
COOK PVI R+17
REPUBLICAN Felix Barry "Barry" Moore
DEMOCRAT Phyllis Harvey-Hall
CANDIDATE 3 Jonathan Realz
CAND 3 PARTY L
STATE AL
CONTEST AL-03
COOK PVI R+19
REPUBLICAN Michael Dennis "Mike" Rogers
DEMOCRAT Karen Lin "Lin" Veasey
CANDIDATE 3 Thomas "SickofDC" Casson
CAND 3 PARTY L
STATE AL
CONTEST AL-04
COOK PVI R+33
REPUBLICAN Robert Brown Aderholt
DEMOCRAT Ricky Allen "Rick" Neighbors
CANDIDATE 3 John Charles "Johnny" Cochran
CAND 3 PARTY L
STATE AL
CONTEST AL-05
COOK PVI R+17
REPUBLICAN Dale Whitney Strong
DEMOCRAT Kathy L. Warner-Stanton
CANDIDATE 3 Phillip Joseph "PJ" Greer
CAND 3 PARTY L
STATE AL
CONTEST AL-06
COOK PVI R+18
REPUBLICAN Gary Palmer
CANDIDATE 3 Andria Chieffo
CAND 3 PARTY L
STATE AL
CONTEST AL-07
COOK PVI D+14
REPUBLICAN Beatrice Jackson Nichols
DEMOCRAT Terrycina Andrea "Terri" Sewell
CANDIDATE 3 Gavin Joesph Goodman
CAND 3 PARTY L
STATE AR
CONTEST G
COOK PVI R+16
REPUBLICAN Sarah Huckabee Sanders
DEMOCRAT Chris Jones
CANDIDATE 3 Ricky Dale Harrington, Jr.
CAND 3 PARTY L
STATE AR
CONTEST SS
COOK PVI R+16
REPUBLICAN John Thurston
DEMOCRAT Anna Beth Gorman
STATE AR
CONTEST AG
COOK PVI R+16
REPUBLICAN John Timothy "Tim" Griffin
DEMOCRAT Jesse Gibson
CANDIDATE 3 Gerhard Langguth
CAND 3 PARTY WI
STATE AR
CONTEST S
COOK PVI R+16
REPUBLICAN John Nichols Boozman
DEMOCRAT Natalie James
CANDIDATE 3 Kenneth Cates
CAND 3 PARTY L
STATE AR
CONTEST AR-01
COOK PVI R+22
REPUBLICAN Eric Alan "Rick" Crawford
DEMOCRAT Monte Hodges
STATE AR
CONTEST AR-02
COOK PVI R+9
REPUBLICAN James French "French" Hill
DEMOCRAT Quintessa Hathaway
CANDIDATE 3 Michael White
CAND 3 PARTY L
STATE AR
CONTEST AR-03
COOK PVI R+15
REPUBLICAN Stephen A. "Steve" Womack
DEMOCRAT Lauren Mallett-Hays
CANDIDATE 3 Michael J. "Mike" Kalagias
CAND 3 PARTY L
STATE AR
CONTEST AR-04
COOK PVI R+20
REPUBLICAN Bruce Westerman
DEMOCRAT John White
CANDIDATE 3 Gregory Maxwell
CAND 3 PARTY L
STATE AZ
CONTEST G
COOK PVI R+2
REPUBLICAN Kari Lake
DEMOCRAT Katie Hobbs
CANDIDATE 3 Mikaela "Mikki" Lutes-Burton
CAND 3 PARTY L
STATE AZ
CONTEST SS
COOK PVI R+2
REPUBLICAN Mark W. Finchem
DEMOCRAT Adrian Fontes
STATE AZ
CONTEST AG
COOK PVI R+2
REPUBLICAN Abraham "Abe" Hamadeh
DEMOCRAT Kris Mayes
CANDIDATE 3 Samantha Severson
STATE AZ
CONTEST S
COOK PVI R+2
REPUBLICAN Blake Masters
DEMOCRAT Mark Kelly
CANDIDATE 3 Marc Jeffrey Victor
CAND 3 PARTY L
STATE AZ
CONTEST AZ-01
COOK PVI R+2
REPUBLICAN David S. Schweikert
DEMOCRAT Jevin D. Hodge
STATE AZ
CONTEST AZ-02
COOK PVI R+6
REPUBLICAN Eli Crane
DEMOCRAT Tom O'Halleran
CANDIDATE 3 Chris Sarappo
CAND 3 PARTY I
STATE AZ
CONTEST AZ-03
COOK PVI D+24
REPUBLICAN Jeffrey Nelson "Jeff" Zink
DEMOCRAT Ruben Gallego
STATE AZ
CONTEST AZ-04
COOK PVI D+2
REPUBLICAN Kelly Cooper
DEMOCRAT Greg Stanton
CANDIDATE 3 Stephan "Steve" Jones
CAND 3 PARTY I
STATE AZ
CONTEST AZ-05
COOK PVI R+11
REPUBLICAN Andy Biggs
DEMOCRAT Javier Garcia Ramos
CANDIDATE 3 Clint William Smith
CAND 3 PARTY I
STATE AZ
CONTEST AZ-06
COOK PVI R+3
REPUBLICAN Juan Ciscomani
DEMOCRAT Kirsten Engel
CANDIDATE 3 J. Franco A. "Frank" Bertone
CAND 3 PARTY I
STATE AZ
CONTEST AZ-07
COOK PVI D+15
REPUBLICAN Luis B. Pozzolo
DEMOCRAT Raúl M. Grijalva
STATE AZ
CONTEST AZ-08
COOK PVI R+10
REPUBLICAN Debbie Lesko
DEMOCRAT Alixandria Guzman
STATE AZ
CONTEST AZ-09
COOK PVI R+16
REPUBLICAN Paul Anthony Gosar
DEMOCRAT Richard Grayson
STATE CA
CONTEST G
COOK PVI D+13
REPUBLICAN Brian Dahle
DEMOCRAT Gavin Newsom
STATE CA
CONTEST SS
COOK PVI D+13
REPUBLICAN Rob Bernosky
DEMOCRAT Shirley N. Weber
STATE CA
CONTEST AG
COOK PVI D+13
REPUBLICAN Nathan J. Hochman
DEMOCRAT Rob Bonta
STATE CA
CONTEST CON
COOK PVI D+13
REPUBLICAN Lanhee J. Chen
DEMOCRAT Malia M. Cohen
STATE CA
CONTEST S
COOK PVI D+13
REPUBLICAN Mark P. Meuser
DEMOCRAT Alex Padilla
STATE CA
CONTEST CA-01
COOK PVI R+12
REPUBLICAN Doug LaMalfa
DEMOCRAT Max Steiner
STATE CA
CONTEST CA-02
COOK PVI D+23
REPUBLICAN Douglas "Doug" Brower
DEMOCRAT Jared W. Huffman
STATE CA
CONTEST CA-03
COOK PVI R+4
REPUBLICAN Kevin Kiley
DEMOCRAT Kermit Jones
STATE CA
CONTEST CA-04
COOK PVI D+17
REPUBLICAN Matthew "Matt" Brock
DEMOCRAT C. Michael "Mike" Thompson
STATE CA
CONTEST CA-05
COOK PVI R+9
REPUBLICAN Thomas "Tom" McClintock
DEMOCRAT Michael James "Mike" Barkley
STATE CA
CONTEST CA-06
COOK PVI D+7
REPUBLICAN Tamika Hamilton
DEMOCRAT Amerish "Ami" Bera
STATE CA
CONTEST CA-07
COOK PVI D+17
REPUBLICAN Max Semenenko
DEMOCRAT Doris K. Matsui
STATE CA
CONTEST CA-08
COOK PVI D+26
REPUBLICAN Rudy Recile
DEMOCRAT John Raymond Garamendi
STATE CA
CONTEST CA-09
COOK PVI D+5
REPUBLICAN Thomas "Tom" Patti
DEMOCRAT Josh Harder
STATE CA
CONTEST CA-10
COOK PVI D+18
REPUBLICAN John S. Duarte
DEMOCRAT Mark DeSaulnier
CANDIDATE 3 Michael Ernest Kerr
CAND 3 PARTY G
STATE CA
CONTEST CA-11
COOK PVI D+37
REPUBLICAN John Dennis
DEMOCRAT Nancy Pelosi
STATE CA
CONTEST CA-12
COOK PVI D+40
REPUBLICAN Stephen Scott Slauson
DEMOCRAT Barbara Lee
STATE CA
CONTEST CA-13
COOK PVI D+4
REPUBLICAN John S. Duarte
DEMOCRAT Adam C. Gray
STATE CA
CONTEST CA-14
COOK PVI D+22
REPUBLICAN Alison Hayden
DEMOCRAT Eric Michael Swalwell
STATE CA
CONTEST CA-15
COOK PVI D+28
DEMOCRAT David J. Canepa
CANDIDATE 3 Kevin Mullin
CAND 3 PARTY D
STATE CA
CONTEST CA-16
COOK PVI D+26
DEMOCRAT Anna G. Eshoo
CANDIDATE 3 Rishi Kumar
CAND 3 PARTY D
STATE CA
CONTEST CA-17
COOK PVI D+23
REPUBLICAN Ritesh Tandon
DEMOCRAT Rohit "Ro" Khanna
STATE CA
CONTEST CA-18
COOK PVI D+21
REPUBLICAN Peter Hernandez
DEMOCRAT Zoe Lofgren
STATE CA
CONTEST CA-19
COOK PVI D+18
REPUBLICAN Jeff Gorman
DEMOCRAT James Varni "Jimmy" Panetta
STATE CA
CONTEST CA-20
COOK PVI R+16
REPUBLICAN Kevin McCarthy
DEMOCRAT Marisa Wood
STATE CA
CONTEST CA-21
COOK PVI D+9
REPUBLICAN Michael A. Maher
DEMOCRAT Jim Costa
STATE CA
CONTEST CA-22
COOK PVI D+5
REPUBLICAN David G. Valadao
DEMOCRAT Rudy Salas
STATE CA
CONTEST CA-23
COOK PVI R+8
REPUBLICAN Jay Obernolte
DEMOCRAT Derek Marshall
STATE CA
CONTEST CA-24
COOK PVI D+13
REPUBLICAN Brad Allen
DEMOCRAT Salud O. Carbajal
STATE CA
CONTEST CA-25
COOK PVI D+6
REPUBLICAN Brian E. Hawkins
DEMOCRAT Raul Ruiz
STATE CA
CONTEST CA-26
COOK PVI D+8
REPUBLICAN Matthew "Matt" Jacobs
DEMOCRAT Julia Brownley
STATE CA
CONTEST CA-27
COOK PVI D+4
REPUBLICAN Michael "Mike" Garcia
DEMOCRAT Christy Smith
STATE CA
CONTEST CA-28
COOK PVI D+16
REPUBLICAN Wesley Phillip "Wes" Hallman
DEMOCRAT Judy Chu
STATE CA
CONTEST CA-29
COOK PVI D+26
DEMOCRAT Tony Cárdenas
CANDIDATE 3 Angélica Maria Dueñas
CAND 3 PARTY D
STATE CA
CONTEST CA-30
COOK PVI D+23
DEMOCRAT Adam B. Schiff
CANDIDATE 3 G. "Maebe A. Girl" Pudlo
CAND 3 PARTY D
STATE CA
CONTEST CA-31
COOK PVI D+15
REPUBLICAN Daniel Jose Bocic Martinez
DEMOCRAT Grace Flores Napolitano
STATE CA
CONTEST CA-32
COOK PVI D+20
REPUBLICAN Lucie Lapointe Volotzky
DEMOCRAT Brad Sherman
STATE CA
CONTEST CA-33
COOK PVI D+12
REPUBLICAN John Mark Porter
DEMOCRAT Pete Aguilar
STATE CA
CONTEST CA-34
COOK PVI D+32
DEMOCRAT Jimmy Gomez
CANDIDATE 3 David Yung Ho Kim
CAND 3 PARTY D
STATE CA
CONTEST CA-35
COOK PVI D+13
REPUBLICAN Mike Cargile
DEMOCRAT Norma J. Torres
STATE CA
CONTEST CA-36
COOK PVI D+21
REPUBLICAN Joe Edward Collins, III
DEMOCRAT Ted W. Lieu
STATE CA
CONTEST CA-37
COOK PVI D+37
DEMOCRAT Sydney K. Kamlager
CANDIDATE 3 Jan C. Perry
CAND 3 PARTY D
STATE CA
CONTEST CA-38
COOK PVI D+14
REPUBLICAN Eric J. Ching
DEMOCRAT Linda T. Sánchez
STATE CA
CONTEST CA-39
COOK PVI D+12
REPUBLICAN Aja Smith
DEMOCRAT Mark A. Takano
STATE CA
CONTEST CA-40
COOK PVI R+2
REPUBLICAN Young Kim
DEMOCRAT Asif Mahmood
STATE CA
CONTEST CA-41
COOK PVI R+3
REPUBLICAN Kenneth S. "Ken" Calvert
DEMOCRAT Will Rollins
STATE CA
CONTEST CA-42
COOK PVI D+22
REPUBLICAN John Briscoe
DEMOCRAT Robert Garcia
STATE CA
CONTEST CA-43
COOK PVI D+32
REPUBLICAN Omar Navarro
DEMOCRAT Maxine Waters
STATE CA
CONTEST CA-44
COOK PVI D+24
REPUBLICAN Paul Irving Jones
DEMOCRAT Nanette Diaz Barragán
STATE CA
CONTEST CA-45
COOK PVI D+2
REPUBLICAN Michelle Park Steel
DEMOCRAT Jay F. Chen
STATE CA
CONTEST CA-46
COOK PVI D+15
REPUBLICAN Christopher John "Chris" Gonzales
DEMOCRAT Jose Luis "Lou" Correa
STATE CA
CONTEST CA-47
COOK PVI D+3
REPUBLICAN Scott Baugh
DEMOCRAT Katherine "Katie" Porter
STATE CA
CONTEST CA-48
COOK PVI R+9
REPUBLICAN Darrell Edward Issa
DEMOCRAT Stephen William Houlahan
STATE CA
CONTEST CA-49
COOK PVI D+3
REPUBLICAN Brian L. Maryott
DEMOCRAT Mike Levin
STATE CA
CONTEST CA-50
COOK PVI D+14
REPUBLICAN Corey Gustafson
DEMOCRAT Scott Peters
STATE CA
CONTEST CA-51
COOK PVI D+12
REPUBLICAN Stan Caplan
DEMOCRAT Sara Jacobs
STATE CA
CONTEST CA-52
COOK PVI D+18
REPUBLICAN Tyler Geffeney
DEMOCRAT Juan Carlos Vargas
STATE CO
CONTEST G
COOK PVI D+4
REPUBLICAN Heidi Ganahl
DEMOCRAT Jared Polis
CANDIDATE 3 Kevin Ruskusky
CAND 3 PARTY L
STATE CO
CONTEST SS
COOK PVI D+4
REPUBLICAN Pam Anderson
DEMOCRAT Jena Griswold
CANDIDATE 3 Bennett Rutledge
CAND 3 PARTY L
STATE CO
CONTEST AG
COOK PVI D+4
REPUBLICAN John Kellner
DEMOCRAT Philip "Phil" Weiser
CANDIDATE 3 William F. "Bill" Robinson, III
CAND 3 PARTY L
STATE CO
CONTEST S
COOK PVI D+4
REPUBLICAN Joseph Matthew "Joe" O'Dea
DEMOCRAT Michael Farrand Bennet
CANDIDATE 3 Brian Scott Peotter
CAND 3 PARTY L
STATE CO
CONTEST CO-01
COOK PVI D+29
REPUBLICAN Jennifer Qualteri
DEMOCRAT Diana L. DeGette
CANDIDATE 3 John C. Kittleson
CAND 3 PARTY L
STATE CO
CONTEST CO-02
COOK PVI D+17
REPUBLICAN Marshall Dawson
DEMOCRAT Joseph "Joe" Neguse
CANDIDATE 3 Gary L. Nation
CAND 3 PARTY CN
STATE CO
CONTEST CO-03
COOK PVI R+7
REPUBLICAN Lauren Boebert
DEMOCRAT Adam Frisch
CANDIDATE 3 Kristin Elise Skowronski
CAND 3 PARTY I
STATE CO
CONTEST CO-04
COOK PVI R+13
REPUBLICAN Kenneth R. "Ken" Buck
DEMOCRAT Isaac Ian "Ike" McCorkle
CANDIDATE 3 Ryan James McGonigal
CAND 3 PARTY CN
STATE CO
CONTEST CO-05
COOK PVI R+9
REPUBLICAN Douglas L. "Doug" Lamborn
DEMOCRAT Santiago David "David" Goenaga-Torres
CANDIDATE 3 Brian Flanagan
CAND 3 PARTY L
STATE CO
CONTEST CO-06
COOK PVI D+9
REPUBLICAN Steven Edward Monahan
DEMOCRAT Jason Crow
CANDIDATE 3 Eric C. Mulder
CAND 3 PARTY L
STATE CO
CONTEST CO-07
COOK PVI D+4
REPUBLICAN Erik Aadland
DEMOCRAT Brittany Louise Pettersen
CANDIDATE 3 Ross Klopf
CAND 3 PARTY L
STATE CO
CONTEST CO-08
COOK PVI EVEN
REPUBLICAN Barbara "Barb" Kirkmeyer
DEMOCRAT Yadira Caraveo
CANDIDATE 3 Richard Ward
CAND 3 PARTY L
STATE CT
CONTEST G
COOK PVI D+7
REPUBLICAN Robert V. "Bob" Stefanowski
DEMOCRAT Edward "Ned" Lamont
CANDIDATE 3 Robert B. "Bob" Hotaling
CAND 3 PARTY I
STATE CT
CONTEST SS
COOK PVI D+7
REPUBLICAN Dominic Rapini
DEMOCRAT Stephanie Thomas
CANDIDATE 3 Cynthia R. Jennings
CAND 3 PARTY I
STATE CT
CONTEST AG
COOK PVI D+7
REPUBLICAN Jessica Kordas
DEMOCRAT William Tong
CANDIDATE 3 Kenneth J. "Ken" Krayeske
CAND 3 PARTY G
STATE CT
CONTEST S
COOK PVI D+7
REPUBLICAN Leora R. Levy
DEMOCRAT Richard Blumenthal
CANDIDATE 3 John Anderson
CAND 3 PARTY I
STATE CT
CONTEST CT-01
COOK PVI D+12
REPUBLICAN Lawrence Zidovsky "Larry" Lazor
DEMOCRAT John B. Larson
STATE CT
CONTEST CT-02
COOK PVI D+3
REPUBLICAN Mike France
DEMOCRAT Joseph D. "Joe" Courtney
CANDIDATE 3 Kevin Blacker
CAND 3 PARTY G
STATE CT
CONTEST CT-03
COOK PVI D+7
REPUBLICAN Lesley Denardis
DEMOCRAT Rosa L. DeLauro
CANDIDATE 3 Justin Cobb Paglino
CAND 3 PARTY G
STATE CT
CONTEST CT-04
COOK PVI D+13
REPUBLICAN Jayme Stevenson
DEMOCRAT Jim Himes
STATE CT
CONTEST CT-05
COOK PVI D+3
REPUBLICAN Dominic Rapini
DEMOCRAT Stephanie Thomas
CANDIDATE 3 Cynthia R. Jennings
CAND 3 PARTY I
STATE DC
CONTEST M
COOK PVI D+43
REPUBLICAN Stacia R. Hall
DEMOCRAT Muriel E. Bowser
CANDIDATE 3 Dennis Sobin
CAND 3 PARTY L
STATE DC
CONTEST DC-Del
COOK PVI D+43
REPUBLICAN Nelson Frederick Rimensnyder
DEMOCRAT Eleanor Holmes Norton
CANDIDATE 3 Natale N. "Lino" Stracuzzi
CAND 3 PARTY G
STATE DE
COOK PVI D+7
STATE DE
CONTEST AG
COOK PVI D+7
REPUBLICAN Julianne E. Murray
DEMOCRAT Kathleen "Kathy" Jennings
STATE DE
CONTEST DE-01
COOK PVI D+7
REPUBLICAN Lee Murphy
DEMOCRAT Lisa Blunt Rochester
CANDIDATE 3 Cody R. McNutt
CAND 3 PARTY L
STATE FL
CONTEST G
COOK PVI R+3
REPUBLICAN Ronald D. "Ron" DeSantis
DEMOCRAT Charlie Joseph Crist
CANDIDATE 3 Hector Roos
CAND 3 PARTY L
STATE FL
CONTEST AG
COOK PVI R+3
REPUBLICAN Ashley Moody
DEMOCRAT Aramis Ayala
STATE FL
CONTEST S
COOK PVI R+3
REPUBLICAN Marco Rubio
DEMOCRAT Valdez "Val" Demings
CANDIDATE 3 Dennis Misigoy
CAND 3 PARTY L
STATE FL
CONTEST FL-01
COOK PVI R+19
REPUBLICAN Matthew Louis "Matt" Gaetz, II
DEMOCRAT Rebekah Jones
STATE FL
CONTEST FL-02
COOK PVI R+8
REPUBLICAN Neal Patrick Dunn
DEMOCRAT Alfred "Al" Lawson, Jr.
STATE FL
CONTEST FL-03
COOK PVI R+9
REPUBLICAN Kat Cammack
DEMOCRAT Danielle Nicole Hawk
CANDIDATE 3 Linda Susan Brooks
CAND 3 PARTY I
STATE FL
CONTEST FL-04
COOK PVI R+6
REPUBLICAN Aaron P. Bean
DEMOCRAT LaShonda J. "LJ" Holloway
CANDIDATE 3 Gary Lee Koniz
CAND 3 PARTY I
STATE FL
CONTEST FL-05
COOK PVI R+11
REPUBLICAN John H. Rutherford
STATE FL
CONTEST FL-06
COOK PVI R+14
REPUBLICAN Michael "Mike" Waltz
CANDIDATE 3 Joseph "Joe" Hannoush
CAND 3 PARTY L
STATE FL
CONTEST FL-07
COOK PVI R+5
REPUBLICAN Cory Mills
DEMOCRAT Karen Green
CANDIDATE 3 Cardon Pompey
CAND 3 PARTY I
STATE FL
CONTEST FL-08
COOK PVI R+11
REPUBLICAN William "Bill" Posey
DEMOCRAT Joanne R. Terry
STATE FL
CONTEST FL-09
COOK PVI D+8
REPUBLICAN Scotty Moore
DEMOCRAT Darren Soto
STATE FL
CONTEST FL-10
COOK PVI D+14
REPUBLICAN Calvin B. "Cal" Wimbish
DEMOCRAT Maxwell Alejandro Frost
CANDIDATE 3 Jason Kyle Holic
CAND 3 PARTY I
STATE FL
CONTEST FL-11
COOK PVI R+8
REPUBLICAN Daniel "Dan" Webster
DEMOCRAT Shante Munns
CANDIDATE 3 Kevin Dean Porter
CAND 3 PARTY I
STATE FL
CONTEST FL-12
COOK PVI R+17
REPUBLICAN Gus Michael Bilirakis
DEMOCRAT Kimberly H. Walker
CANDIDATE 3 Charles W. Smith
CAND 3 PARTY WI
STATE FL
CONTEST FL-13
COOK PVI R+6
REPUBLICAN Anna Paulina Luna
DEMOCRAT Eric Lynn
CANDIDATE 3 Frank S. Craft
CAND 3 PARTY L
STATE FL
CONTEST FL-14
COOK PVI D+8
REPUBLICAN James Judge
DEMOCRAT Katherine Anne "Kathy" Castor
STATE FL
CONTEST FL-15
COOK PVI R+4
REPUBLICAN Laurel Lee
DEMOCRAT Alan M. Cohn
STATE FL
CONTEST FL-16
COOK PVI R+7
REPUBLICAN Vernon "Vern" Buchanan
DEMOCRAT Jan Schneider
CANDIDATE 3 Ralph E. Hartman
CAND 3 PARTY I
STATE FL
CONTEST FL-17
COOK PVI R+10
REPUBLICAN Greg W. Steube
DEMOCRAT Andrea Doria Kale
CANDIDATE 3 Theodore Andrew "Pink Tie" Murray
CAND 3 PARTY I
STATE FL
CONTEST FL-18
COOK PVI R+13
REPUBLICAN Scott Franklin
CANDIDATE 3 Keith R. Hayden, Jr.
CAND 3 PARTY I
STATE FL
CONTEST FL-19
COOK PVI R+13
REPUBLICAN Byron Donalds
DEMOCRAT Cindy Lyn Banyai
CANDIDATE 3 Patrick Post
CAND 3 PARTY WI
STATE FL
CONTEST FL-20
COOK PVI D+25
REPUBLICAN Drew-Montez Clark
DEMOCRAT Sheila Cherfilus-McCormick
STATE FL
CONTEST FL-21
COOK PVI R+7
REPUBLICAN Brian Mast
DEMOCRAT Corinna Balderramos Robinson
STATE FL
CONTEST FL-22
COOK PVI D+7
REPUBLICAN Daniel John "Dan" Franzese
DEMOCRAT Lois J. Frankel
STATE FL
CONTEST FL-23
COOK PVI D+5
REPUBLICAN Joseph E. "Joe" Budd
DEMOCRAT Jared E. Moskowitz
CANDIDATE 3 Mark Noah Napier
CAND 3 PARTY I
STATE FL
CONTEST FL-24
COOK PVI D+25
REPUBLICAN Jesus Gabriel Navarro
DEMOCRAT Frederica S. Wilson
STATE FL
CONTEST FL-25
COOK PVI D+9
REPUBLICAN Carla A. Spalding
DEMOCRAT Debbie Wasserman Schultz
STATE FL
CONTEST FL-26
COOK PVI R+8
REPUBLICAN Mario Diaz-Balart
DEMOCRAT Christine Alexandria Olivo
STATE FL
CONTEST FL-27
COOK PVI EVEN
REPUBLICAN Marìa Elvira Salazar
DEMOCRAT Annette Taddeo
STATE FL
CONTEST FL-28
COOK PVI R+2
REPUBLICAN Carlos A. Giménez
DEMOCRAT Robert Asencio
CANDIDATE 3 Jeremiah Schaffer
CAND 3 PARTY WI
STATE GA
CONTEST G
COOK PVI R+3
REPUBLICAN Brian Porter Kemp
DEMOCRAT Stacey Yvonne Abrams
CANDIDATE 3 Shane Hazel
CAND 3 PARTY L
STATE GA
CONTEST SS
COOK PVI R+3
REPUBLICAN Brad Raffensperger
DEMOCRAT Bee Nguyen
CANDIDATE 3 Ted Metz
CAND 3 PARTY L
STATE GA
CONTEST AG
COOK PVI R+3
REPUBLICAN Christopher M. "Chris" Carr
DEMOCRAT Jennifer "Jen" Jordan
CANDIDATE 3 Martin Lindsey Cowen, III
CAND 3 PARTY L
STATE GA
CONTEST S
COOK PVI R+3
REPUBLICAN Herschel Junior Walker
DEMOCRAT Raphael Gamaliel Warnock
CANDIDATE 3 Chase R. Oliver
CAND 3 PARTY L
STATE GA
CONTEST GA-01
COOK PVI R+9
REPUBLICAN Earl Leroy "Buddy" Carter
DEMOCRAT Wade Wilkes Herring, II
STATE GA
CONTEST GA-02
COOK PVI D+3
REPUBLICAN Christopher "Chris" West
DEMOCRAT Sanford Dixon Bishop, Jr.
STATE GA
CONTEST GA-03
COOK PVI R+18
REPUBLICAN Anderson Drew "Drew" Ferguson, IV
DEMOCRAT Valbrun "Val" Almonord
STATE GA
CONTEST GA-04
COOK PVI D+27
REPUBLICAN Jonathan Chavez
DEMOCRAT Henry C. "Hank" Johnson, Jr.
STATE GA
CONTEST GA-05
COOK PVI D+32
REPUBLICAN Christian Gerard Zimm
DEMOCRAT Nikema Natassha Williams
STATE GA
CONTEST GA-06
COOK PVI R+11
REPUBLICAN Richard Dean "Rich" McCormick
DEMOCRAT Robert Franklin "Bob" Christian, III
STATE GA
CONTEST GA-07
COOK PVI D+10
REPUBLICAN Mark Gonsalves
DEMOCRAT Lucia Kay "Lucy" McBath
STATE GA
CONTEST GA-08
COOK PVI R+16
REPUBLICAN James Austin "Austin" Scott
DEMOCRAT Darrius Maurice Butler
STATE GA
CONTEST GA-09
COOK PVI R+22
REPUBLICAN Andrew Clyde
DEMOCRAT Michael C. "Mike" Ford
STATE GA
CONTEST GA-10
COOK PVI R+15
REPUBLICAN Michael A. "Mike" Collins, Jr.
DEMOCRAT Tabitha Johnson-Green
STATE GA
CONTEST GA-11
COOK PVI R+11
REPUBLICAN Barry D. Loudermilk
DEMOCRAT Antonio Miguel Daza-Fernandez
STATE GA
CONTEST GA-12
COOK PVI R+8
REPUBLICAN Richard Wallen "Rick" Allen
DEMOCRAT Elizabeth "Liz" Johnson
STATE GA
CONTEST GA-13
COOK PVI D+28
REPUBLICAN Caesar Gonzales
DEMOCRAT David Albert Scott
STATE GA
CONTEST GA-14
COOK PVI R+22
REPUBLICAN Marjorie Taylor Greene
DEMOCRAT Marcus Flowers
STATE HI
CONTEST G
COOK PVI D+14
REPUBLICAN Duke Aiona
DEMOCRAT Joshua B. "Josh" Green
STATE HI
CONTEST S
COOK PVI D+14
REPUBLICAN Robert C. "Bob" McDermott
DEMOCRAT Brian Emanuel Schatz
CANDIDATE 3 Emma Jane Avila Pohlman
CAND 3 PARTY G
STATE HI
CONTEST HI-01
COOK PVI D+14
REPUBLICAN Conrad Kress
DEMOCRAT Edward E. "Ed" Case
STATE HI
CONTEST HI-02
COOK PVI D+14
REPUBLICAN Joseph "Joe" Akana
DEMOCRAT Jill Naomi Tokuda
CANDIDATE 3 Michelle Rose Tippens
CAND 3 PARTY L
STATE IA
CONTEST G
COOK PVI R+6
REPUBLICAN Kimberly K. "Kim" Reynolds
DEMOCRAT Diedre DeJear
STATE IA
CONTEST S
COOK PVI R+6
REPUBLICAN Charles E. "Chuck" Grassley
DEMOCRAT Michael T. "Mike" Franken
CANDIDATE 3 Rick Stewart
CAND 3 PARTY L
STATE IA
CONTEST IA-01
COOK PVI R+3
REPUBLICAN Mariannette Jane Miller-Meeks
DEMOCRAT Christina Bohannan
STATE IA
CONTEST IA-02
COOK PVI R+4
REPUBLICAN Ashley Hinson Arenholz
DEMOCRAT Elizabeth "Liz" Mathis
STATE IA
CONTEST IA-03
COOK PVI R+3
REPUBLICAN Zach Nunn
DEMOCRAT Cindy Axne
STATE IA
CONTEST IA-04
COOK PVI R+16
REPUBLICAN Randall "Randy" Feenstra
DEMOCRAT Ryan Michael Appleton Melton
CANDIDATE 3 Bryan Jack Holder
CAND 3 PARTY LC
STATE ID
CONTEST G
COOK PVI R+18
REPUBLICAN Brad Little
DEMOCRAT Stephen Heidt
CANDIDATE 3 Chantyrose Davison
CAND 3 PARTY CN
STATE ID
CONTEST SS
COOK PVI R+18
REPUBLICAN Phil McGrane
DEMOCRAT Shawn Keenan
STATE ID
CONTEST AG
COOK PVI R+18
REPUBLICAN Raúl Rafael Labrador
DEMOCRAT Tom Arkoosh
STATE ID
CONTEST S
COOK PVI R+18
REPUBLICAN Michael D. "Mike" Crapo
DEMOCRAT David Jordan Roth
CANDIDATE 3 Raymond J. "Ray" Writz
CAND 3 PARTY CN
STATE ID
CONTEST ID-01
COOK PVI R+22
REPUBLICAN Russell "Russ" Fulcher
DEMOCRAT Kaylee Jade Peterson
CANDIDATE 3 Darian Drake
CAND 3 PARTY L
STATE ID
CONTEST ID-02
COOK PVI R+14
REPUBLICAN Michael Keith "Mike" Simpson
DEMOCRAT Wendy Ann Norman
STATE IL
CONTEST G
COOK PVI D+7
REPUBLICAN Darren Bailey
DEMOCRAT J.B. Pritzker
CANDIDATE 3 Scott Schluter
CAND 3 PARTY L
STATE IL
CONTEST SS
COOK PVI D+7
REPUBLICAN Dan Brady
DEMOCRAT Alexander "Alexi" Giannoulias
CANDIDATE 3 Jon Stewart
CAND 3 PARTY L
STATE IL
CONTEST AG
COOK PVI D+7
REPUBLICAN Thomas G. DeVore
DEMOCRAT Kwame Raoul
CANDIDATE 3 Daniel K. "Dan" Robin
CAND 3 PARTY L
STATE IL
CONTEST S
COOK PVI D+7
REPUBLICAN Kathy Raye Salvi
DEMOCRAT L. Tammy Duckworth
CANDIDATE 3 William "Bill" Redpath
CAND 3 PARTY L
STATE IL
CONTEST IL-01
COOK PVI D+20
REPUBLICAN Eric Joseph Carlson
DEMOCRAT Jonathan L. Jackson
STATE IL
CONTEST IL-02
COOK PVI D+19
REPUBLICAN Thomas Lynch
DEMOCRAT Robin L. Kelly
STATE IL
CONTEST IL-03
COOK PVI D+20
REPUBLICAN Justin Burau
DEMOCRAT Delia C. Ramirez
STATE IL
CONTEST IL-04
COOK PVI D+22
REPUBLICAN James "Jim" Falakos
DEMOCRAT Jesus G. "Chuy" Garcia
CANDIDATE 3 Edward "Ed" Hershey
CAND 3 PARTY WC
STATE IL
CONTEST IL-05
COOK PVI D+18
REPUBLICAN Tom "Tommy" Hanson
DEMOCRAT Mike Quigley
STATE IL
CONTEST IL-06
COOK PVI D+3
REPUBLICAN Keith Pekau
DEMOCRAT Sean Casten
STATE IL
CONTEST IL-07
COOK PVI D+36
DEMOCRAT Danny K. Davis
STATE IL
CONTEST IL-08
COOK PVI D+6
REPUBLICAN Christopher Bryant "Chris" Dargis
DEMOCRAT S. Raja Krishnamoorthi
STATE IL
CONTEST IL-09
COOK PVI D+19
REPUBLICAN Maxwell "Max" Rice
DEMOCRAT Janice D. "Jan" Schakowsky
STATE IL
CONTEST IL-10
COOK PVI D+11
REPUBLICAN Joseph "Joe" Severino
DEMOCRAT Bradley Scott "Brad" Schneider
STATE IL
CONTEST IL-11
COOK PVI D+5
REPUBLICAN Catalina Lauf
DEMOCRAT G. William "Bill" Foster
STATE IL
CONTEST IL-12
COOK PVI R+24
REPUBLICAN Michael J. "Mike" Bost
DEMOCRAT Homer "Chip" Markel
STATE IL
CONTEST IL-13
COOK PVI D+3
REPUBLICAN Regan Deering
DEMOCRAT Nikki Budzinski
STATE IL
CONTEST IL-14
COOK PVI D+4
REPUBLICAN Scott R. Gryder
DEMOCRAT Lauren A. Underwood
STATE IL
CONTEST IL-15
COOK PVI R+22
REPUBLICAN Mary Miller
DEMOCRAT Paul J. Lange
STATE IL
CONTEST IL-16
COOK PVI R+13
REPUBLICAN Darin McKay LaHood
DEMOCRAT Elizabeth "Lisa" Haderlein
STATE IL
CONTEST IL-17
COOK PVI D+2
REPUBLICAN Esther Joy King
DEMOCRAT Eric Sorensen
11
posted on
10/22/2022 7:56:28 PM PDT
by
BigEdLB
(Let’s go Brandon!)
To: BigEdLB
STATE IN
CONTEST SS
COOK PVI R+11
REPUBLICAN Diego Morales
DEMOCRAT Destiny Scott Wells
CANDIDATE 3 Jeffrey "Jeff" Maurer
CAND 3 PARTY L
STATE IN
CONTEST S
COOK PVI R+11
REPUBLICAN Todd Christopher Young
DEMOCRAT Thomas M. "Tom" McDermott, Jr.
CANDIDATE 3 James M. Sceniak
CAND 3 PARTY L
STATE IN
CONTEST IN-01
COOK PVI D+3
REPUBLICAN Jennifer-Ruth Green
DEMOCRAT Frank J. Mrvan
CANDIDATE 3 William F. "Bill" Powers
CAND 3 PARTY I
STATE IN
CONTEST IN-02
COOK PVI R+14
REPUBLICAN Rudolph "Rudy" Yakym, III
DEMOCRAT Paul D. Steury
CANDIDATE 3 William E. "Will" Henry
CAND 3 PARTY L
STATE IN
CONTEST IN-03
COOK PVI R+18
REPUBLICAN James E. "Jim" Banks
DEMOCRAT Gary L. Snyder
CANDIDATE 3 Nathan Gotsch
CAND 3 PARTY I
STATE IN
CONTEST IN-04
COOK PVI R+18
REPUBLICAN James R. "Jim" Baird
DEMOCRAT Roger D. Day
STATE IN
CONTEST IN-05
COOK PVI R+11
REPUBLICAN Victoria Spartz
DEMOCRAT Jeannine Lee Lake
STATE IN
CONTEST IN-06
COOK PVI R+19
REPUBLICAN Gregory J. "Greg" Pence
DEMOCRAT Cynthia "Cinde" Wirth
STATE IN
CONTEST IN-07
COOK PVI D+19
REPUBLICAN Angela Grabovsky
DEMOCRAT André D. Carson
CANDIDATE 3 Gavin Maple
CAND 3 PARTY L
STATE IN
CONTEST IN-08
COOK PVI R+19
REPUBLICAN Larry D. Bucshon
DEMOCRAT Ray McCormick
CANDIDATE 3 Andrew M. "Andy" Horning
CAND 3 PARTY L
STATE IN
CONTEST IN-09
COOK PVI R+16
REPUBLICAN Erin Houchin
DEMOCRAT Matthew John "Matt" Fyfe
CANDIDATE 3 Tonya Lynn Millis
CAND 3 PARTY L
STATE KS
CONTEST G
COOK PVI R+10
REPUBLICAN Derek Schmidt
DEMOCRAT Laura Kelly
CANDIDATE 3 Seth Cordell
CAND 3 PARTY L
STATE KS
CONTEST SS
COOK PVI R+10
REPUBLICAN Scott J. Schwab
DEMOCRAT Jeanna Repass
CANDIDATE 3 Cullene Lang
STATE KS
CONTEST AG
COOK PVI R+10
REPUBLICAN Kris Kobach
DEMOCRAT Chris Mann
STATE KS
CONTEST S
COOK PVI R+10
REPUBLICAN Jerry Moran
DEMOCRAT Mark R. Holland
CANDIDATE 3 David C. Graham
CAND 3 PARTY L
STATE KS
CONTEST KS-01
COOK PVI R+18
REPUBLICAN Tracey Robert Mann
DEMOCRAT James Kenneth "Jimmy" Beard
STATE KS
CONTEST KS-02
COOK PVI R+11
REPUBLICAN Jacob "Jake" LaTurner
DEMOCRAT Patrick Schmidt
STATE KS
CONTEST KS-03
COOK PVI R+1
REPUBLICAN Amanda L. Adkins
DEMOCRAT Sharice L. Davids
CANDIDATE 3 Steven A. "Steve" Hohe
CAND 3 PARTY L
STATE KS
CONTEST KS-04
COOK PVI R+14
REPUBLICAN Ron Estes
DEMOCRAT Bob Hernandez
STATE KY
CONTEST S
COOK PVI R+16
REPUBLICAN Rand Paul
DEMOCRAT Charles Booker
CANDIDATE 3 Charles Lee "Lee" Thomason
CAND 3 PARTY WI
STATE KY
CONTEST KY-01
COOK PVI R+24
REPUBLICAN James R. Comer
DEMOCRAT Jimmy Clifton Ausbrooks
STATE KY
CONTEST KY-02
COOK PVI R+21
REPUBLICAN Steven Brett "Brett" Guthrie
DEMOCRAT Hank Linderman
STATE KY
CONTEST KY-03
COOK PVI D+9
REPUBLICAN Stuart N. Ray
DEMOCRAT Morgan McGarvey
CANDIDATE 3 Daniel Lee Cobble
CAND 3 PARTY WI
STATE KY
CONTEST KY-04
COOK PVI R+19
REPUBLICAN Thomas H. Massie
DEMOCRAT Matthew "Matt" Lehman
CANDIDATE 3 Ethan Keith "Oz" Osborne
CAND 3 PARTY I
STATE KY
CONTEST KY-05
COOK PVI R+32
REPUBLICAN Harold Dallas "Hal" Rogers
DEMOCRAT Conor Halbleib
STATE KY
CONTEST KY-06
COOK PVI R+9
REPUBLICAN Garland "Andy" Barr
DEMOCRAT Geoffrey M. "Geoff" Young
CANDIDATE 3 Maurice Randall "Randy" Cravens, II
CAND 3 PARTY WI
STATE LA
CONTEST S
COOK PVI R+12
REPUBLICAN John Neely Kennedy
DEMOCRAT Gary Chambers, Jr.
CANDIDATE 3 "Luke" Mixon
CAND 3 PARTY D
STATE LA
CONTEST LA-01
COOK PVI R+23
REPUBLICAN Stephen J. "Steve" Scalise
DEMOCRAT Katie Darling
CANDIDATE 3 Howard Kearney
CAND 3 PARTY L
STATE LA
CONTEST LA-02
COOK PVI D+25
REPUBLICAN Daniel Anthony "Dan" Lux
DEMOCRAT Troy A. Carter, Sr.
STATE LA
CONTEST LA-03
COOK PVI R+21
REPUBLICAN Clay Higgins
DEMOCRAT Lessie Olivia Leblanc
CANDIDATE 3 Tia Marie LeBrun
CAND 3 PARTY D
STATE LA
CONTEST LA-04
COOK PVI R+14
REPUBLICAN James Michael "Mike" Johnson
STATE LA
CONTEST LA-05
COOK PVI R+17
REPUBLICAN Julia Letlow
DEMOCRAT Walter Earl "Earl" Huff
CANDIDATE 3 Allen Guillory, Sr.
CAND 3 PARTY R
STATE LA
CONTEST LA-06
COOK PVI R+19
REPUBLICAN Garret Graves
CANDIDATE 3 Rufus Holt Craig, Jr.
CAND 3 PARTY L
STATE MA
CONTEST G
COOK PVI D+15
REPUBLICAN Geoff Diehl
DEMOCRAT Maura Healey
CANDIDATE 3 Kevin Reed
CAND 3 PARTY L
STATE MA
CONTEST SS
COOK PVI D+15
REPUBLICAN Rayla Campbell
DEMOCRAT William Francis "Bill" Galvin
CANDIDATE 3 Juan Sanchez
CAND 3 PARTY G
STATE MA
CONTEST AG
COOK PVI D+15
REPUBLICAN James R. "Jay" McMahon, III
DEMOCRAT Andrea Joy Campbell
STATE MA
CONTEST MA-01
COOK PVI D+9
REPUBLICAN Dean James Martilli
DEMOCRAT Richard E. Neal
STATE MA
CONTEST MA-02
COOK PVI D+13
REPUBLICAN Jeffrey A. "Jeff" Sossa-Paquette
DEMOCRAT James P. "Jim" McGovern
STATE MA
CONTEST MA-03
COOK PVI D+11
REPUBLICAN Dean A. Tran
DEMOCRAT Lori Loureiro Trahan
STATE MA
CONTEST MA-04
COOK PVI D+12
REPUBLICAN David B. Cannata
DEMOCRAT Jacob D. "Jake" Auchincloss
STATE MA
CONTEST MA-05
COOK PVI D+23
REPUBLICAN Caroline Colarusso
DEMOCRAT Katherine M. Clark
STATE MA
CONTEST MA-06
COOK PVI D+11
REPUBLICAN Robert "Bob" May
DEMOCRAT Seth W. Moulton
CANDIDATE 3 Mark T. Tashjian
CAND 3 PARTY L
STATE MA
CONTEST MA-07
COOK PVI D+35
REPUBLICAN Dionicio "Donnie" Palmer, Jr.
DEMOCRAT Ayanna S. Pressley
STATE MA
CONTEST MA-08
COOK PVI D+15
REPUBLICAN Robert G. "Rob" Burke
DEMOCRAT Stephen F. Lynch
STATE MA
CONTEST MA-09
COOK PVI D+6
REPUBLICAN Jesse G. Brown
DEMOCRAT William Richard "Bill" Keating
STATE MD
CONTEST G
COOK PVI D+14
REPUBLICAN Daniel L. "Dan" Cox
DEMOCRAT Wes Moore
CANDIDATE 3 David Lashar
CAND 3 PARTY L
STATE MD
CONTEST AG
COOK PVI D+14
REPUBLICAN Anthony Gregory Brown
DEMOCRAT Michael Anthony Peroutka
STATE MD
CONTEST S
COOK PVI D+14
REPUBLICAN Chris Chaffee
DEMOCRAT Christopher "Chris" Van Hollen, Jr.
CANDIDATE 3 Scottie Griffin
CAND 3 PARTY WI
STATE MD
CONTEST MD-01
COOK PVI R+11
REPUBLICAN Andrew P. "Andy" Harris
DEMOCRAT Heather Renay Mizeur
CANDIDATE 3 Daniel Frank Thibeault
STATE MD
CONTEST MD-02
COOK PVI D+7
REPUBLICAN Nicolee Ambrose
DEMOCRAT Charles Albert Dutch "C.A. Dutch" Ruppersberger, III
STATE MD
CONTEST MD-03
COOK PVI D+10
REPUBLICAN Yuripzy Morgan
DEMOCRAT John Peter Spyros Sarbanes
STATE MD
CONTEST MD-04
COOK PVI D+40
REPUBLICAN Jeff Warner
DEMOCRAT Glenn F. Ivey
STATE MD
CONTEST MD-05
COOK PVI D+15
REPUBLICAN Christopher "Chris" Palombi
DEMOCRAT Steny Hamilton Hoyer
STATE MD
CONTEST MD-06
COOK PVI D+2
REPUBLICAN Neil Conrad Parrott
DEMOCRAT David J. Trone
STATE MD
CONTEST MD-07
COOK PVI D+30
REPUBLICAN Scott M. Collier
DEMOCRAT Kweisi Mfume
STATE MD
CONTEST MD-08
COOK PVI D+29
REPUBLICAN Gregory Thomas Coll
DEMOCRAT Jamin B. "Jamie" Raskin
CANDIDATE 3 Kevin Andrés "Andrés" Garcia
CAND 3 PARTY L
STATE ME
CONTEST G
COOK PVI D+2
REPUBLICAN Paul R. LePage
DEMOCRAT Janet T. Mills
CANDIDATE 3 Sam Hunkler
CAND 3 PARTY I
STATE ME
CONTEST ME-01
COOK PVI D+9
REPUBLICAN Edwin F. "Ed" Thelander
DEMOCRAT Chellie M. Pingree
CANDIDATE 3 Alan H. MacDonald
CAND 3 PARTY I
STATE ME
CONTEST ME-02
COOK PVI R+6
REPUBLICAN Bruce Lee Poliquin
DEMOCRAT Jared Forest Golden
CANDIDATE 3 Tiffany Bond
CAND 3 PARTY I
STATE MI
CONTEST G
COOK PVI R+1
REPUBLICAN Tudor M. Dixon
DEMOCRAT Gretchen Whitmer
CANDIDATE 3 Kevin Hogan Graves
CAND 3 PARTY G
STATE MI
CONTEST SS
COOK PVI R+1
REPUBLICAN Kristina Elaine Karamo
DEMOCRAT Jocelyn Benson
CANDIDATE 3 Larry James Hutchinson, Jr.
CAND 3 PARTY G
STATE MI
CONTEST AG
COOK PVI R+1
REPUBLICAN Matthew "Matt" DePerno
DEMOCRAT Dana Nessel
CANDIDATE 3 Joseph W. "Joe" McHugh, Jr.
CAND 3 PARTY L
STATE MI
CONTEST MI-01
COOK PVI R+13
REPUBLICAN John W. "Jack" Bergman
DEMOCRAT Robert James "Bob" Lorinser
CANDIDATE 3 Andrew Gale
CAND 3 PARTY L
STATE MI
CONTEST MI-02
COOK PVI R+16
REPUBLICAN John Moolenaar
DEMOCRAT Jerome C. "Jerry" Hilliard
CANDIDATE 3 Nathan Hewer
CAND 3 PARTY L
STATE MI
CONTEST MI-03
COOK PVI D+1
REPUBLICAN John Gibbs
DEMOCRAT Hillary Scholten
CANDIDATE 3 Jamie Lewis
CAND 3 PARTY L
STATE MI
CONTEST MI-04
COOK PVI R+5
REPUBLICAN William P. "Bill" Huizenga
DEMOCRAT Joseph Alfonso
CANDIDATE 3 Lorence Raymond Wenke
CAND 3 PARTY L
STATE MI
CONTEST MI-05
COOK PVI R+15
REPUBLICAN Timothy L. "Tim" Walberg
DEMOCRAT Bartley F. "Bart" Goldberg
CANDIDATE 3 Norman M. "Norm" Peterson
CAND 3 PARTY L
STATE MI
CONTEST MI-06
COOK PVI D+11
REPUBLICAN Whittney Williams
DEMOCRAT Debbie Dingell
STATE MI
CONTEST MI-07
COOK PVI R+2
REPUBLICAN Thomas More "Tom" Barrett
DEMOCRAT Elissa Slotkin
CANDIDATE 3 Leah R. Dailey
CAND 3 PARTY L
STATE MI
CONTEST MI-08
COOK PVI R+1
REPUBLICAN Paul Junge
DEMOCRAT Daniel T. "Dan" Kildee
CANDIDATE 3 David Canny
CAND 3 PARTY L
STATE MI
CONTEST MI-09
COOK PVI R+18
REPUBLICAN Lisa McClain
DEMOCRAT Brian Steven Jaye
CANDIDATE 3 Jakob "Jake" Kelts
CAND 3 PARTY L
STATE MI
CONTEST MI-10
COOK PVI R+3
REPUBLICAN John James
DEMOCRAT Carl J. Marlinga
CANDIDATE 3 Mike Saliba
CAND 3 PARTY L
STATE MI
CONTEST MI-11
COOK PVI D+7
REPUBLICAN Mark Ambrose
DEMOCRAT Haley Stevens
STATE MI
CONTEST MI-12
COOK PVI D+23
REPUBLICAN Steven Elliott
DEMOCRAT Rashida Tlaib
CANDIDATE 3 Gary Walkowicz
CAND 3 PARTY WC
STATE MI
CONTEST MI-13
COOK PVI D+23
REPUBLICAN Martell De'Angelo Bivings
DEMOCRAT Shri Thanedar
CANDIDATE 3 Christopher "Chris" Dardzinski
CAND 3 PARTY UT
STATE MN
CONTEST G
COOK PVI D+1
REPUBLICAN Scott Jensen
DEMOCRAT Timothy J. "Tim" Walz
CANDIDATE 3 Hugh McTavish
CAND 3 PARTY IA
STATE MN
CONTEST SS
COOK PVI D+1
REPUBLICAN Kim Crockett
DEMOCRAT Steve Simon
STATE MN
CONTEST AG
COOK PVI D+1
REPUBLICAN Jim Schultz
DEMOCRAT Keith Maurice Ellison
STATE MN
CONTEST MN-01
COOK PVI R+7
REPUBLICAN Brad Finstad
DEMOCRAT Jeffrey M. "Jeff" Ettinger
CANDIDATE 3 Brian Abrahamson
CAND 3 PARTY LC
STATE MN
CONTEST MN-02
COOK PVI D+1
REPUBLICAN Tyler Kistner
DEMOCRAT Angela Dawn "Angie" Craig
CANDIDATE 3 Paula Mirare Overby (DECEASED)
CAND 3 PARTY LC
STATE MN
CONTEST MN-03
COOK PVI D+8
REPUBLICAN Tom Weiler
DEMOCRAT Dean Phillips
STATE MN
CONTEST MN-04
COOK PVI D+17
REPUBLICAN May Lor Xiong
DEMOCRAT Betty McCollum
STATE MN
CONTEST MN-05
COOK PVI D+30
REPUBLICAN Cicely Davis
DEMOCRAT Ilhan Omar
STATE MN
CONTEST MN-06
COOK PVI R+12
REPUBLICAN Thomas Earl "Tom" Emmer, Jr.
DEMOCRAT Jeanne Hendricks
CANDIDATE 3 David Rosenfeld
CAND 3 PARTY SW
STATE MN
CONTEST MN-07
COOK PVI R+19
REPUBLICAN Michelle Fischbach
DEMOCRAT Jill Abahsain
CANDIDATE 3 Travis E. "Bull" Johnson
CAND 3 PARTY LC
STATE MN
CONTEST MN-08
COOK PVI R+8
REPUBLICAN Peter Allen "Pete" Stauber
DEMOCRAT Jennifer "Jen" Schultz
STATE MO
CONTEST S
COOK PVI R+10
REPUBLICAN Eric S. Schmitt
DEMOCRAT Trudy Busch Valentine
CANDIDATE 3 Paul Venable
CAND 3 PARTY CN
STATE MO
CONTEST MO-01
COOK PVI D+27
REPUBLICAN Andrew M. Jones, Jr.
DEMOCRAT Cori Bush
CANDIDATE 3 George A. Zsidisin
CAND 3 PARTY L
STATE MO
CONTEST MO-02
COOK PVI R+7
REPUBLICAN Ann L. Wagner
DEMOCRAT Patricia Washburn "Trish" Gunby
CANDIDATE 3 Bill Slantz
CAND 3 PARTY L
STATE MO
CONTEST MO-03
COOK PVI R+16
REPUBLICAN W. Blaine Luetkemeyer
DEMOCRAT Bethany Eileen Mann
STATE MO
CONTEST MO-04
COOK PVI R+23
REPUBLICAN Mark Alford
DEMOCRAT Jack Truman
CANDIDATE 3 Randall David "Randy" Langkraehr
CAND 3 PARTY L
STATE MO
CONTEST MO-05
COOK PVI D+11
REPUBLICAN Jacob Turk
DEMOCRAT Emanuel Cleaver, II
CANDIDATE 3 Robin Dominick
CAND 3 PARTY L
STATE MO
CONTEST MO-06
COOK PVI R+21
REPUBLICAN Samuel B. "Sam" Graves, Jr.
DEMOCRAT Henry Robert Martin
CANDIDATE 3 Edward A. "Andy" Maidment
CAND 3 PARTY L
STATE MO
CONTEST MO-07
COOK PVI R+24
REPUBLICAN Eric Burlison
DEMOCRAT Kristen Radaker-Sheafer
CANDIDATE 3 Kevin Craig
CAND 3 PARTY L
STATE MO
CONTEST MO-08
COOK PVI R+28
REPUBLICAN Jason T. Smith
DEMOCRAT Randi McCallian
CANDIDATE 3 James "Jim" Higgins
CAND 3 PARTY L
STATE MS
COOK PVI R+11
STATE MS
CONTEST MS-01
COOK PVI R+18
REPUBLICAN John Trent "Trent" Kelly
DEMOCRAT Dianne Dodson Black
STATE MS
CONTEST MS-02
COOK PVI D+11
REPUBLICAN Brian Wesley Flowers
DEMOCRAT Bennie G. Thompson
STATE MS
CONTEST MS-03
COOK PVI R+15
REPUBLICAN Michael Patrick Guest
DEMOCRAT Shuwaski A. Young
STATE MS
CONTEST MS-04
COOK PVI R+22
REPUBLICAN Walter Michael "Mike" Ezell
DEMOCRAT Johnny L. DuPree
CANDIDATE 3 Alden Patrick Johnson
CAND 3 PARTY L
STATE MT
COOK PVI R+11
STATE MT
CONTEST MT-01
COOK PVI R+6
REPUBLICAN Ryan K. Zinke
DEMOCRAT Monica Tranel
CANDIDATE 3 John Lamb
CAND 3 PARTY L
STATE MT
CONTEST MT-02
COOK PVI R+16
REPUBLICAN Matt Rosendale
DEMOCRAT Penny Ronning
CANDIDATE 3 Sam Rankin
CAND 3 PARTY L
STATE NC
CONTEST S
COOK PVI R+3
REPUBLICAN Theodore Paul "Ted" Budd
DEMOCRAT Cheri Lynn Beasley
CANDIDATE 3 Matthew Patrick Hoh
CAND 3 PARTY G
STATE NC
CONTEST NC-01
COOK PVI D+2
REPUBLICAN Sandy Lee Smith
DEMOCRAT Donald Gene "Don" Davis
STATE NC
CONTEST NC-02
COOK PVI D+12
REPUBLICAN Christine Elise Villaverde
DEMOCRAT Deborah Koff Ross
STATE NC
CONTEST NC-03
COOK PVI R+15
REPUBLICAN Gregory Francis "Greg" Murphy
DEMOCRAT Barbara Denise Andrea Gaskins
STATE NC
CONTEST NC-04
COOK PVI D+16
REPUBLICAN Courtney Joele Geels
DEMOCRAT Valerie Paige Foushee
STATE NC
CONTEST NC-05
COOK PVI R+13
REPUBLICAN Virginia Ann Foxx
DEMOCRAT Bernard Kyle "Kyle" Parrish
STATE NC
CONTEST NC-06
COOK PVI D+4
REPUBLICAN Robert Christian "Christian" "Chris" Castelli
DEMOCRAT Kathy Ellen Manning
CANDIDATE 3 Thomas Joseph Watercott
CAND 3 PARTY L
STATE NC
CONTEST NC-07
COOK PVI R+8
REPUBLICAN David Cheston Rouzer
DEMOCRAT Charles Vinson Graham, Jr.
STATE NC
CONTEST NC-08
COOK PVI R+20
REPUBLICAN James Daniel "Dan" Bishop
DEMOCRAT Jeffrey Scott "Scott" Huffman
STATE NC
CONTEST NC-09
COOK PVI R+6
REPUBLICAN Richard Lane Hudson, Jr.
DEMOCRAT Robert Benjamin "Ben" Clark, III
STATE NC
CONTEST NC-10
COOK PVI R+22
REPUBLICAN Patrick Timothy McHenry
DEMOCRAT Pamela Soule "Pam" Genant
STATE NC
CONTEST NC-11
COOK PVI R+8
REPUBLICAN Charles Marion "Chuck" Edwards
DEMOCRAT Jasmine Elizabeth Beach-Ferrara
CANDIDATE 3 David Adam Coatney
CAND 3 PARTY L
STATE NC
CONTEST NC-12
COOK PVI D+13
REPUBLICAN Tyler Milton Lee
DEMOCRAT Alma Shealey Adams
STATE NC
CONTEST NC-13
COOK PVI R+2
REPUBLICAN Robert Nicholas "Bo" Hines
DEMOCRAT George Wilmarth "Wiley" Nickel, III
STATE NC
CONTEST NC-14
COOK PVI D+6
REPUBLICAN Patrick Luke "Pat" Harrigan
DEMOCRAT Jeffrey Neale "Jeff" Jackson
STATE ND
CONTEST SS
COOK PVI R+20
REPUBLICAN Michael Howe
DEMOCRAT Jeffrey Powell
CANDIDATE 3 Charles Tuttle
CAND 3 PARTY I
STATE ND
CONTEST AG
COOK PVI R+20
REPUBLICAN Drew H. Wrigley
DEMOCRAT Timothy Charles "Tim" Lamb
STATE ND
CONTEST S
COOK PVI R+20
REPUBLICAN John Hoeven
DEMOCRAT Katrina Christiansen
CANDIDATE 3 Rick Clark Becker
CAND 3 PARTY I
STATE ND
CONTEST ND-01
COOK PVI R+20
REPUBLICAN Kelly M. Armstrong
DEMOCRAT Cara Mund
STATE NE
CONTEST G
COOK PVI R+13
REPUBLICAN Jim Pillen
DEMOCRAT Carol Blood
CANDIDATE 3 Scott Zimmerman
CAND 3 PARTY L
STATE NE
CONTEST SS
COOK PVI R+13
REPUBLICAN Bob Evnen
STATE NE
CONTEST AG
COOK PVI R+13
REPUBLICAN Mike Hilgers
CANDIDATE 3 Larry Bolinger
CAND 3 PARTY LC
STATE NE
CONTEST NE-01
COOK PVI R+9
REPUBLICAN Mike Flood
DEMOCRAT Patty Pansing Brooks
CANDIDATE 3 Joe Swanson
CAND 3 PARTY SW
STATE NE
CONTEST NE-02
COOK PVI EVEN
REPUBLICAN Donald John "Don" Bacon
DEMOCRAT Anthony "Tony" Vargas
STATE NE
CONTEST NE-03
COOK PVI R+29
REPUBLICAN Adrian M. Smith
DEMOCRAT David J. "Dave" Else
CANDIDATE 3 Mark Elworth, Jr.
CAND 3 PARTY LC
STATE NH
CONTEST G
COOK PVI D+1
REPUBLICAN Chris Sununu
DEMOCRAT Tom Sherman
CANDIDATE 3 Karlyn Borysenko
CAND 3 PARTY L
STATE NH
CONTEST S
COOK PVI D+1
REPUBLICAN Donald C. "Don" Bolduc
DEMOCRAT Margaret Wood "Maggie" Hassan
CANDIDATE 3 Jeremy Kauffman
CAND 3 PARTY L
STATE NH
CONTEST NH-01
COOK PVI EVEN
REPUBLICAN Karoline Leavitt
DEMOCRAT Christopher C. "Chris" Pappas
STATE NH
CONTEST NH-02
COOK PVI D+2
REPUBLICAN Robert Andrew "Rob" Burns
DEMOCRAT Ann McLane "Annie" Kuster
STATE NJ
COOK PVI D+6
STATE NJ
CONTEST NJ-01
COOK PVI D+10
REPUBLICAN Claire H. Gustafson
DEMOCRAT Donald W. Norcross
CANDIDATE 3 Isaiah Fletcher
CAND 3 PARTY L
STATE NJ
CONTEST NJ-02
COOK PVI R+5
REPUBLICAN Jeff Van Drew
DEMOCRAT Timothy C. "Tim" Alexander
CANDIDATE 3 Michael "Mike" Gallo
CAND 3 PARTY L
STATE NJ
CONTEST NJ-03
COOK PVI D+5
REPUBLICAN Robert "Bob" Healey, Jr.
DEMOCRAT Andrew "Andy" Kim
CANDIDATE 3 Christopher "Chris" Russomanno
CAND 3 PARTY L
STATE NJ
CONTEST NJ-04
COOK PVI R+14
REPUBLICAN Christopher Henry "Chris" Smith
DEMOCRAT Matthew "Matt" Jenkins
CANDIDATE 3 Jason Cullen
CAND 3 PARTY L
STATE NJ
CONTEST NJ-05
COOK PVI D+4
REPUBLICAN Frank T. Pallotta
DEMOCRAT Joshua S. "Josh" Gottheimer
CANDIDATE 3 Jeremy Marcus
CAND 3 PARTY L
STATE NJ
CONTEST NJ-06
COOK PVI D+8
REPUBLICAN Susan M. "Sue" Kiley
DEMOCRAT Frank Pallone, Jr.
CANDIDATE 3 Tara Lynn Fisher
CAND 3 PARTY L
STATE NJ
CONTEST NJ-07
COOK PVI R+1
REPUBLICAN Thomas H. "Tom" Kean, Jr.
DEMOCRAT Tom Malinowski
STATE NJ
CONTEST NJ-08
COOK PVI D+22
REPUBLICAN Marcos Arroyo
DEMOCRAT Robert J. "Rob" Menendez
CANDIDATE 3 Dan Delaney
CAND 3 PARTY L
STATE NJ
CONTEST NJ-09
COOK PVI D+8
REPUBLICAN William Sreboe "Billy" Prempeh
DEMOCRAT William J. "Bill" Pascrell, Jr.
CANDIDATE 3 Sean Armstrong
CAND 3 PARTY L
STATE NJ
CONTEST NJ-10
COOK PVI D+30
REPUBLICAN David H. Pinckney
DEMOCRAT Donald M. Payne, Jr.
CANDIDATE 3 Kendal Ludden
CAND 3 PARTY L
STATE NJ
CONTEST NJ-11
COOK PVI D+6
REPUBLICAN Paul DeGroot
DEMOCRAT Rebecca Michelle "Mikie" Sherrill
CANDIDATE 3 Joseph Nicholas Biasco
CAND 3 PARTY L
STATE NJ
CONTEST NJ-12
COOK PVI D+12
REPUBLICAN Darius Mayfield
DEMOCRAT Bonnie Watson Coleman
CANDIDATE 3 C. Lynn Genrich
CAND 3 PARTY L
STATE NM
CONTEST G
COOK PVI D+3
REPUBLICAN Mark V. Ronchetti
DEMOCRAT Michelle Lujan Grisham
CANDIDATE 3 Karen Evette Bedonie
CAND 3 PARTY L
STATE NM
CONTEST SS
COOK PVI D+3
REPUBLICAN Audrey D. Trujillo
DEMOCRAT Maggie Toulouse Oliver
CANDIDATE 3 Mayna Erika Myers
CAND 3 PARTY L
STATE NM
CONTEST AG
COOK PVI D+3
REPUBLICAN Jeremy Michael Gay
DEMOCRAT Raúl Torrez
STATE NM
CONTEST NM-01
COOK PVI D+5
REPUBLICAN Michelle Garcia Holmes
DEMOCRAT Melanie Ann Stansbury
CANDIDATE 3 Victoria L. Gonzales
CAND 3 PARTY I
STATE NM
CONTEST NM-02
COOK PVI D+1
REPUBLICAN Stella Yvette "Yvette" Herrell
DEMOCRAT Gabriel "Gabe" Vasquez
CANDIDATE 3 Eliseo Luna
CAND 3 PARTY I
STATE NM
CONTEST NM-03
COOK PVI D+4
REPUBLICAN Alexis Martinez Johnson
DEMOCRAT Teresa Leger Fernandez
STATE NV
CONTEST G
COOK PVI R+1
REPUBLICAN Joseph "Joe" Lombardo
DEMOCRAT Stephen F. "Steve" Sisolak
CANDIDATE 3 Brandon Davis
CAND 3 PARTY L
STATE NV
CONTEST SS
COOK PVI R+1
REPUBLICAN Jim Marchant
DEMOCRAT Francisco "Cisco" Aguilar
CANDIDATE 3 Ross Crane
CAND 3 PARTY L
STATE NV
CONTEST AG
COOK PVI R+1
REPUBLICAN Sigal Chattah
DEMOCRAT Aaron D. Ford
CANDIDATE 3 John T. Kennedy
CAND 3 PARTY L
STATE NV
CONTEST S
COOK PVI R+1
REPUBLICAN Adam Paul Laxalt
DEMOCRAT Catherine Marie Cortez Masto
CANDIDATE 3 Neil Scott
CAND 3 PARTY L
STATE NV
CONTEST NV-01
COOK PVI D+3
REPUBLICAN Mark Steven Robertson
DEMOCRAT Alice Costandina "Dina" Titus
CANDIDATE 3 Kenneth Jerome "Ken" Cavanaugh
CAND 3 PARTY L
STATE NV
CONTEST NV-02
COOK PVI R+8
REPUBLICAN Mark Eugene Amodei
DEMOCRAT Elizabeth Mercedes Krause
CANDIDATE 3 Darryl Baber
CAND 3 PARTY L
STATE NV
CONTEST NV-03
COOK PVI D+1
REPUBLICAN April L. Becker
DEMOCRAT Susan Kelley "Susie" Lee
STATE NV
CONTEST NV-04
COOK PVI D+3
REPUBLICAN Samuel James "Sam" Peters
DEMOCRAT Steven Alexzander Horsford
STATE NY
CONTEST G
COOK PVI D+10
REPUBLICAN Lee Michael Zeldin
DEMOCRAT Kathleen Courtney "Kathy" Hochul
CANDIDATE 3 Howie Hawkins
CAND 3 PARTY G
STATE NY
CONTEST AG
COOK PVI D+10
REPUBLICAN Michael L. Henry
DEMOCRAT Letitia A. "Tish" James
STATE NY
CONTEST S
COOK PVI D+10
REPUBLICAN Joseph "Joe" Pinion, III
DEMOCRAT Charles E. "Chuck" Schumer
CANDIDATE 3 Sara Lobman
CAND 3 PARTY SW
STATE NY
CONTEST NY-01
COOK PVI R+3
REPUBLICAN Nicholas J. "Nick" LaLota
DEMOCRAT Bridget Fleming
STATE NY
CONTEST NY-02
COOK PVI R+3
REPUBLICAN Andrew R. Garbarino
DEMOCRAT Jacqueline "Jackie" Gordon
STATE NY
CONTEST NY-03
COOK PVI D+2
REPUBLICAN George Anthony Devolder-Santos
DEMOCRAT Robert P. Zimmerman
STATE NY
CONTEST NY-04
COOK PVI D+5
REPUBLICAN Anthony P. D'Esposito
DEMOCRAT Laura A. Gillen
STATE NY
CONTEST NY-05
COOK PVI D+30
REPUBLICAN Paul King
DEMOCRAT Gregory Weldon Meeks
STATE NY
CONTEST NY-06
COOK PVI D+15
REPUBLICAN Thomas "Tom" Zmich
DEMOCRAT Grace Meng
STATE NY
CONTEST NY-07
COOK PVI D+31
REPUBLICAN Juan Pagan
DEMOCRAT Nydia Margarita Velázquez
STATE NY
CONTEST NY-08
COOK PVI D+26
REPUBLICAN Yuri Dashevsky
DEMOCRAT Hakeem S. Jeffries
STATE NY
CONTEST NY-09
COOK PVI D+25
DEMOCRAT Yvette D. Clarke
CANDIDATE 3 Menachem M. Raitport
CAND 3 PARTY C
STATE NY
CONTEST NY-10
COOK PVI D+35
REPUBLICAN Benine Najim Hamdan
DEMOCRAT Daniel "Dan" Goldman
CANDIDATE 3 Steve F. Speer
CAND 3 PARTY MF
STATE NY
CONTEST NY-11
COOK PVI R+6
REPUBLICAN Nicole Malliotakis
DEMOCRAT Max M. Rose
STATE NY
CONTEST NY-12
COOK PVI D+34
REPUBLICAN Michael K. "Mike" Zumbluskas
DEMOCRAT Jerrold Lewis "Jerry" Nadler
CANDIDATE 3 Mikhail "Mike" Itkis
CAND 3 PARTY I
STATE NY
CONTEST NY-13
COOK PVI D+38
DEMOCRAT Adriano Espaillat
CANDIDATE 3 Odell Malcolm Patterson
CAND 3 PARTY WI
STATE NY
CONTEST NY-14
COOK PVI D+28
REPUBLICAN Tina Forte
DEMOCRAT Alexandria Ocasio-Cortez
CANDIDATE 3 Desi Joseph Cuellar
CAND 3 PARTY C
STATE NY
CONTEST NY-15
COOK PVI D+35
REPUBLICAN Stylo Adonis Sapaskis
DEMOCRAT Ritchie John Torres
STATE NY
CONTEST NY-16
COOK PVI D+20
REPUBLICAN Miriam L. Flisser
DEMOCRAT Jamaal A. Bowman
STATE NY
CONTEST NY-17
COOK PVI D+3
REPUBLICAN Michael Vincent "Mike" Lawler
DEMOCRAT Sean Patrick Maloney
STATE NY
CONTEST NY-18
COOK PVI D+1
REPUBLICAN Colin J. Schmitt
DEMOCRAT Patrick K. "Pat" Ryan
STATE NY
CONTEST NY-19
COOK PVI EVEN
REPUBLICAN Marcus J. "Marc" Molinaro
DEMOCRAT Joshua "Josh" Riley
STATE NY
CONTEST NY-20
COOK PVI D+7
REPUBLICAN Elizabeth L. "Liz" Joy
DEMOCRAT Paul David Tonko
STATE NY
CONTEST NY-21
COOK PVI R+9
REPUBLICAN Elise M. Stefanik
DEMOCRAT J. Matthew "Matt" Castelli
STATE NY
CONTEST NY-22
COOK PVI D+1
REPUBLICAN Brandon McDonald Williams
DEMOCRAT Francis Conole
STATE NY
CONTEST NY-23
COOK PVI R+12
REPUBLICAN Nicholas A. "Nick" Langworthy
DEMOCRAT Max H. Della Pia
STATE NY
CONTEST NY-24
COOK PVI R+11
REPUBLICAN Claudia Tenney
DEMOCRAT Steven Wesley "Steve" Holden, Sr.
STATE NY
CONTEST NY-25
COOK PVI D+7
REPUBLICAN La'Ron Desmond SIngletary
DEMOCRAT Joseph D. "Joe" Morelle
STATE NY
CONTEST NY-26
COOK PVI D+9
REPUBLICAN Steven Lynn Sams, II
DEMOCRAT Brian M. Higgins
12
posted on
10/22/2022 7:58:15 PM PDT
by
BigEdLB
(Let’s go Brandon!)
To: BigEdLB
STATE OH
CONTEST G
COOK PVI R+6
REPUBLICAN Michael "Mike" DeWine
DEMOCRAT Nan Whaley
CANDIDATE 3 Timothy Grady
CAND 3 PARTY WI
STATE OH
CONTEST SS
COOK PVI R+6
REPUBLICAN Frank LaRose
DEMOCRAT Chelsea Clark
CANDIDATE 3 Terpsehore Tore Maras
CAND 3 PARTY I
STATE OH
CONTEST AG
COOK PVI R+6
REPUBLICAN David A. "Dave" Yost
DEMOCRAT Jeffrey A. "Jeff" Crossman
STATE OH
CONTEST S
COOK PVI R+6
REPUBLICAN J.D. Vance
DEMOCRAT Timothy J. "Tim" Ryan
CANDIDATE 3 LaShondra Tinsley
CAND 3 PARTY WI
STATE OH
CONTEST OH-01
COOK PVI D+2
REPUBLICAN Steven J. "Steve" Chabot
DEMOCRAT Greg Landsman
STATE OH
CONTEST OH-02
COOK PVI R+25
REPUBLICAN Brad R. Wenstrup
DEMOCRAT Samantha "Sammi" Meadows
STATE OH
CONTEST OH-03
COOK PVI D+20
REPUBLICAN Lee R. Stahley
DEMOCRAT Joyce B. Beatty
CANDIDATE 3 Alexander Q. "Alex" Amicucci
CAND 3 PARTY WI
STATE OH
CONTEST OH-04
COOK PVI R+20
REPUBLICAN James D. "Jim" Jordan
DEMOCRAT Tamara "Tamie" Wilson
STATE OH
CONTEST OH-05
COOK PVI R+15
REPUBLICAN Robert Edward "Bob" Latta
DEMOCRAT Craig Stephen Swartz
STATE OH
CONTEST OH-06
COOK PVI R+16
REPUBLICAN Bill Johnson
DEMOCRAT Louis George "Lou" Lyras
STATE OH
CONTEST OH-07
COOK PVI R+7
REPUBLICAN Max Miller
DEMOCRAT Matthew Diemer
CANDIDATE 3 Brian Kenderes
CAND 3 PARTY WI
STATE OH
CONTEST OH-08
COOK PVI R+14
REPUBLICAN Warren Davidson
DEMOCRAT Vanessa Enoch
STATE OH
CONTEST OH-09
COOK PVI R+3
REPUBLICAN J.R. Majewski
DEMOCRAT Marcia Carolyn "Marcy" Kaptur
STATE OH
CONTEST OH-10
COOK PVI R+4
REPUBLICAN Michael R. "Mike" Turner
DEMOCRAT David Esrati
STATE OH
CONTEST OH-11
COOK PVI D+28
REPUBLICAN Eric Jonathan Brewer
DEMOCRAT Shontel M. Brown
STATE OH
CONTEST OH-12
COOK PVI R+18
REPUBLICAN William Troy "Troy" Balderson
DEMOCRAT Amy Rippel-Elton
STATE OH
CONTEST OH-13
COOK PVI R+1
REPUBLICAN Madison Gesiotto Gilbert
DEMOCRAT Emilia Sykes
STATE OH
CONTEST OH-14
COOK PVI R+9
REPUBLICAN David P. "Dave" Joyce
DEMOCRAT Matthew "Matt" Kilboy
STATE OH
CONTEST OH-15
COOK PVI R+6
REPUBLICAN Mike Carey
DEMOCRAT Gary Josephson
STATE OK
CONTEST G
COOK PVI R+20
REPUBLICAN Kevin Stitt
DEMOCRAT Joy Hofmeister
CANDIDATE 3 Natalie Bruno
CAND 3 PARTY L
STATE OK
CONTEST AG
COOK PVI R+20
REPUBLICAN Gentner F. Drummond
CANDIDATE 3 Lynda Steele
CAND 3 PARTY L
STATE OK
CONTEST S
COOK PVI R+20
REPUBLICAN James Paul Lankford
DEMOCRAT Madison Horn
CANDIDATE 3 Kenneth D. Blevins
CAND 3 PARTY L
STATE OK
CONTEST S
COOK PVI R+20
REPUBLICAN Markwayne Mullin
DEMOCRAT Kendra Horn
CANDIDATE 3 Robert Murphy
CAND 3 PARTY L
STATE OK
CONTEST OK-01
COOK PVI R+14
REPUBLICAN Kevin R. Hern
DEMOCRAT Adam Martin
CANDIDATE 3 Evelyn Louise Rogers
CAND 3 PARTY I
STATE OK
CONTEST OK-02
COOK PVI R+29
REPUBLICAN Josh Brecheen
DEMOCRAT Naomi Andrews
CANDIDATE 3 Ben "Bulldog" Robinson
CAND 3 PARTY I
STATE OK
CONTEST OK-03
COOK PVI R+24
REPUBLICAN Frank D. Lucas
DEMOCRAT Jeremiah A. Ross
STATE OK
CONTEST OK-04
COOK PVI R+19
REPUBLICAN Thomas Jeffery "Tom" Cole
DEMOCRAT Mary Brannon
STATE OK
CONTEST OK-05
COOK PVI R+12
REPUBLICAN Stephanie Bice
DEMOCRAT Joshua Harris-Till
CANDIDATE 3 David K. Frosch
CAND 3 PARTY I
STATE OR
CONTEST G
COOK PVI D+6
REPUBLICAN Christine Drazan
DEMOCRAT Tina Kotek
CANDIDATE 3 R. Leon Noble
CAND 3 PARTY L
STATE OR
CONTEST S
COOK PVI D+6
REPUBLICAN Jo Rae Perkins
DEMOCRAT Ronald Lee "Ron" Wyden
CANDIDATE 3 Daniel J. "Dan" Pulju
CAND 3 PARTY G
STATE OR
CONTEST OR-01
COOK PVI D+18
REPUBLICAN Christopher Allan "Chris" Mann
DEMOCRAT Suzanne M. Bonamici
STATE OR
CONTEST OR-02
COOK PVI R+15
REPUBLICAN Joseph Frederick "Joe" Yetter, III
DEMOCRAT Cliff Bentz
STATE OR
CONTEST OR-03
COOK PVI D+22
REPUBLICAN Joanna M. Harbour
DEMOCRAT Earl Blumenauer
CANDIDATE 3 David E. Delk
CAND 3 PARTY G
STATE OR
CONTEST OR-04
COOK PVI D+4
REPUBLICAN Alek R. Skarlatos
DEMOCRAT Valerie "Val" Hoyle
CANDIDATE 3 James Milo "Jim" Howard
CAND 3 PARTY CN
STATE OR
CONTEST OR-05
COOK PVI D+2
REPUBLICAN Lori Chavez-DeRemer
DEMOCRAT Jamie McLeod-Skinner
STATE OR
CONTEST OR-06
COOK PVI D+4
REPUBLICAN Michael K. "Mike" Erickson
DEMOCRAT Andrea Salinas
CANDIDATE 3 Larry D. McFarland
CAND 3 PARTY CN
STATE PA
CONTEST G
COOK PVI R+2
REPUBLICAN Douglas V. "Doug" Mastriano
DEMOCRAT Joshua D. "Josh" Shapiro
CANDIDATE 3 Christina "PK" DiGiulio
CAND 3 PARTY G
STATE PA
CONTEST S
COOK PVI R+2
REPUBLICAN Mehmet C. Oz
DEMOCRAT John Karl Fetterman
CANDIDATE 3 Richard L. Weiss
CAND 3 PARTY G
STATE PA
CONTEST PA-01
COOK PVI EVEN
REPUBLICAN Brian K. Fitzpatrick
DEMOCRAT Ashley Ehasz
STATE PA
CONTEST PA-02
COOK PVI D+20
REPUBLICAN Haroon "Aaron" Bashir
DEMOCRAT Brendan F. Boyle
STATE PA
CONTEST PA-03
COOK PVI D+39
DEMOCRAT Dwight Evans
CANDIDATE 3 Christopher "Chris" Hoeppner
CAND 3 PARTY SW
STATE PA
CONTEST PA-04
COOK PVI D+7
REPUBLICAN Sergio Christian "Christian" Nascimento
DEMOCRAT Madeleine Dean Cunnane
STATE PA
CONTEST PA-05
COOK PVI D+14
REPUBLICAN David Lewczyk "Dave" Galluch
DEMOCRAT Mary Gay Scanlon
STATE PA
CONTEST PA-06
COOK PVI D+5
REPUBLICAN Guy Louis Ciarrocchi
DEMOCRAT Christina Jampoler "Chrissy" Houlahan
STATE PA
CONTEST PA-07
COOK PVI R+2
REPUBLICAN Lisa Jane Scheller
DEMOCRAT Susan Ellis Wild
STATE PA
CONTEST PA-08
COOK PVI R+4
REPUBLICAN James Rocco "Jim" Bognet
DEMOCRAT Matthew Alton "Matt" Cartwright
STATE PA
CONTEST PA-09
COOK PVI R+21
REPUBLICAN Daniel Philip "Dan" Meuser
DEMOCRAT Amanda R. Waldman
STATE PA
CONTEST PA-10
COOK PVI R+5
REPUBLICAN Scott G. Perry
DEMOCRAT Shamaine Andrea Daniels
STATE PA
CONTEST PA-11
COOK PVI R+13
REPUBLICAN Lloyd K. Smucker
DEMOCRAT Robert Michael "Bob" Hollister, II
STATE PA
CONTEST PA-12
COOK PVI D+8
REPUBLICAN Michael J. "Mike" Doyle
DEMOCRAT Summer Lee
STATE PA
CONTEST PA-13
COOK PVI R+25
REPUBLICAN John Joyce
STATE PA
CONTEST PA-14
COOK PVI R+18
REPUBLICAN Guy L. Reschenthaler
STATE PA
CONTEST PA-15
COOK PVI R+21
REPUBLICAN Glenn William "G.T." Thompson, Jr.
DEMOCRAT Michael M. "Mike" Molesevich
STATE PA
CONTEST PA-16
COOK PVI R+13
REPUBLICAN George J. "Mike" Kelly, Jr.
DEMOCRAT Daniel "Dan" Pastore
STATE PA
CONTEST PA-17
COOK PVI EVEN
REPUBLICAN Jeremy Kevin Shaffer
DEMOCRAT Christopher "Chris" Deluzio
STATE RI
CONTEST G
COOK PVI D+8
REPUBLICAN Ashley Marie Kalus
DEMOCRAT Daniel J. "Dan" McKee
CANDIDATE 3 Elijah Jon Gizzarelli
CAND 3 PARTY L
STATE RI
CONTEST SS
COOK PVI D+8
REPUBLICAN Pat V. Cortellessa
DEMOCRAT Gregg M. Amore
STATE RI
CONTEST AG
COOK PVI D+8
REPUBLICAN Charles C. "Chas" Calenda
DEMOCRAT Peter F. Neronha
STATE RI
CONTEST RI-01
COOK PVI D+12
REPUBLICAN Allen R. Waters
DEMOCRAT David N. Cicilline
STATE RI
CONTEST RI-02
COOK PVI D+4
REPUBLICAN Allan W. Fung
DEMOCRAT Seth M. Magaziner
CANDIDATE 3 William H. "Bill" Gilbert
CAND 3 PARTY I
STATE SC
CONTEST G
COOK PVI R+8
REPUBLICAN Henry D. McMaster
DEMOCRAT Joseph Kendrick "Joe" Cunningham
CANDIDATE 3 Morgan "Bruce" Reeves
CAND 3 PARTY L
STATE SC
CONTEST SS
COOK PVI R+8
REPUBLICAN John Mark "Mark" Hammond
DEMOCRAT Rosemounda Peggy "Peggy" Butler
STATE SC
CONTEST AG
COOK PVI R+8
REPUBLICAN Michael Alan "Alan" Wilson
STATE SC
CONTEST S
COOK PVI R+8
REPUBLICAN Timothy E. "Tim" Scott
DEMOCRAT Krystle N. Matthews
CANDIDATE 3 William Wise Murray, IV
CAND 3 PARTY WI
STATE SC
CONTEST SC-01
COOK PVI R+7
REPUBLICAN Nancy R. Mace
DEMOCRAT Annie Andrews
CANDIDATE 3 Joseph P. Oddo
CAND 3 PARTY I
STATE SC
CONTEST SC-02
COOK PVI R+8
REPUBLICAN Addison Graves "Joe" Wilson, Sr.
DEMOCRAT Juddson "Judd" Larkins
STATE SC
CONTEST SC-03
COOK PVI R+21
REPUBLICAN Jeffrey D. "Jeff" Duncan
STATE SC
CONTEST SC-04
COOK PVI R+12
REPUBLICAN William Richardson Timmons, IV
DEMOCRAT Lee Turner
STATE SC
CONTEST SC-05
COOK PVI R+12
REPUBLICAN Ralph W. Norman, Jr.
DEMOCRAT Evangeline S. Hundley
CANDIDATE 3 Larry J. Gaither, Jr.
CAND 3 PARTY G
STATE SC
CONTEST SC-06
COOK PVI D+14
REPUBLICAN Dwayne "Duke" Buckner
DEMOCRAT James Enos "Jim" Clyburn
STATE SC
CONTEST SC-07
COOK PVI R+11
REPUBLICAN Russell W. Fry
DEMOCRAT Daryl W. Scott
STATE SD
CONTEST G
COOK PVI R+16
REPUBLICAN Kristi Lynn Noem
DEMOCRAT Jamie Smith
CANDIDATE 3 Tracey Quint
CAND 3 PARTY L
STATE SD
CONTEST SS
COOK PVI R+16
REPUBLICAN Monae Johnson
DEMOCRAT Thomas A. "Tom" Cool
STATE SD
CONTEST AG
COOK PVI R+16
REPUBLICAN Marty J. Jackley
STATE SD
CONTEST S
COOK PVI R+16
REPUBLICAN John R. Thune
DEMOCRAT Brian L. Bengs
CANDIDATE 3 Tamara J. Lesnar
CAND 3 PARTY L
STATE SD
CONTEST SD-01
COOK PVI R+16
REPUBLICAN Dustin "Dusty" Johnson
CANDIDATE 3 Collin Duprel
CAND 3 PARTY L
STATE TN
CONTEST G
COOK PVI R+14
REPUBLICAN William "Bill" Lee
DEMOCRAT Jason Brantley Martin
CANDIDATE 3 Constance M. Every
CAND 3 PARTY I
STATE TN
CONTEST TN-01
COOK PVI R+30
REPUBLICAN Diana Lynn Harshbarger
DEMOCRAT Cameron L. Parsons
CANDIDATE 3 Richard G. Baker
CAND 3 PARTY I
STATE TN
CONTEST TN-02
COOK PVI R+18
REPUBLICAN Tim Burchett
DEMOCRAT Mark Desmond Harmon
STATE TN
CONTEST TN-03
COOK PVI R+19
REPUBLICAN Charles J. "Chuck" Fleischmann
DEMOCRAT Mary E. "Meg" Gorman
CANDIDATE 3 Richard S. "Rick" Tyler
CAND 3 PARTY I
STATE TN
CONTEST TN-04
COOK PVI R+22
REPUBLICAN Scott Eugene DesJarlais
DEMOCRAT Russell Wayne "Wayne" Steele
CANDIDATE 3 David Leighton Jones
CAND 3 PARTY L
STATE TN
CONTEST TN-05
COOK PVI R+9
REPUBLICAN Andy Ogles
DEMOCRAT Heidi Campbell
CANDIDATE 3 Derrick Brantley
CAND 3 PARTY I
STATE TN
CONTEST TN-06
COOK PVI R+17
REPUBLICAN John W. Rose
DEMOCRAT Randal Dean Cooper
STATE TN
CONTEST TN-07
COOK PVI R+10
REPUBLICAN Mark E. Green
DEMOCRAT Jacquelyn Odessa "Odessa" Kelly
CANDIDATE 3 Steven J. Hooper
CAND 3 PARTY I
STATE TN
CONTEST TN-08
COOK PVI R+21
REPUBLICAN David Kustoff
DEMOCRAT Lynnette P. Williams
CANDIDATE 3 James L. Hart
CAND 3 PARTY I
STATE TN
CONTEST TN-09
COOK PVI D+22
REPUBLICAN Charlotte Bergmann
DEMOCRAT Stephen Ira "Steve" Cohen
CANDIDATE 3 Dennis Jeffrey Clark
CAND 3 PARTY I
STATE TX
CONTEST G
COOK PVI R+5
REPUBLICAN Greg Abbott
DEMOCRAT "Beto" O'Rourke
CANDIDATE 3 Delilah Barrios
CAND 3 PARTY G
STATE TX
CONTEST AG
COOK PVI R+5
REPUBLICAN Ken Paxton
DEMOCRAT Rochelle Mercedes Garza
CANDIDATE 3 Mark Ash
CAND 3 PARTY L
STATE TX
CONTEST TX-01
COOK PVI R+26
REPUBLICAN Nathaniel Quentin Moran
DEMOCRAT Jrmar "JJ" Jefferson
STATE TX
CONTEST TX-02
COOK PVI R+15
REPUBLICAN Daniel "Dan" Crenshaw
DEMOCRAT Robin Dawn Fulford
STATE TX
CONTEST TX-03
COOK PVI R+11
REPUBLICAN Keith Alan Self
DEMOCRAT Sandeep Kumar Srivastava
CANDIDATE 3 Christopher J. "Chris" Claytor
CAND 3 PARTY L
STATE TX
CONTEST TX-04
COOK PVI R+16
REPUBLICAN Patrick "Pat" Fallon
DEMOCRAT Iroghama C. "Iro" Omere
CANDIDATE 3 John Simmons
CAND 3 PARTY L
STATE TX
CONTEST TX-05
COOK PVI R+14
REPUBLICAN Lance Gooden
DEMOCRAT Tartisha A. Hill
CANDIDATE 3 Kevin A. Hale
CAND 3 PARTY L
STATE TX
CONTEST TX-06
COOK PVI R+15
REPUBLICAN John Kevin "Jake" Ellzey, Sr.
STATE TX
CONTEST TX-07
COOK PVI D+13
REPUBLICAN Johnny Mark Teague
DEMOCRAT Elizabeth Pannill "Lizzie" Fletcher
STATE TX
CONTEST TX-08
COOK PVI R+16
REPUBLICAN Morgan Joe Luttrell
DEMOCRAT Laura Jones
CANDIDATE 3 Roy Eriksen
CAND 3 PARTY L
STATE TX
CONTEST TX-09
COOK PVI D+26
REPUBLICAN Jimmy I. Leon
DEMOCRAT Alexander "Al" Green
STATE TX
CONTEST TX-10
COOK PVI R+13
REPUBLICAN Michael T. McCaul
DEMOCRAT Rosalinda "Linda" Nuno Trevino
CANDIDATE 3 Bill Kelsey
CAND 3 PARTY L
STATE TX
CONTEST TX-11
COOK PVI R+23
REPUBLICAN August Lee Pfluger, II
STATE TX
CONTEST TX-12
COOK PVI R+12
REPUBLICAN Kay N. Granger
DEMOCRAT Trey Joseph Hunt
STATE TX
CONTEST TX-13
COOK PVI R+26
REPUBLICAN Ronny Lynn Jackson
DEMOCRAT Mary Kathleen "Kathleen" Brown
STATE TX
CONTEST TX-14
COOK PVI R+17
REPUBLICAN Randy Weber
DEMOCRAT Mikal D. Williams
STATE TX
CONTEST TX-15
COOK PVI R+1
REPUBLICAN Monica De La Cruz-Hernandez
DEMOCRAT Michelle Vallejo
CANDIDATE 3 Ross Lynn Leone, Jr.
CAND 3 PARTY L
STATE TX
CONTEST TX-16
COOK PVI D+17
REPUBLICAN Irene Armendariz-Jackson
DEMOCRAT Veronica Escobar
STATE TX
CONTEST TX-17
COOK PVI R+14
REPUBLICAN Peter Andrew "Pete" Sessions
DEMOCRAT Mary Jo Woods
STATE TX
CONTEST TX-18
COOK PVI D+23
REPUBLICAN Carmen Maria Montiel
DEMOCRAT Sheila Jackson Lee
CANDIDATE 3 Phil Kurtz
CAND 3 PARTY L
STATE TX
CONTEST TX-19
COOK PVI R+26
REPUBLICAN Jodey Cook Arrington
CANDIDATE 3 Nathan Allen Lewis
CAND 3 PARTY I
STATE TX
CONTEST TX-20
COOK PVI D+15
REPUBLICAN Kyle E. Sinclair
DEMOCRAT Joaquin Castro
CANDIDATE 3 Adam N. Jonasz
CAND 3 PARTY WI
STATE TX
CONTEST TX-21
COOK PVI R+13
REPUBLICAN Chip Roy
DEMOCRAT Claudia Andreana Zapata
STATE TX
CONTEST TX-22
COOK PVI R+11
REPUBLICAN Troy E. Nehls
DEMOCRAT Jamie Kaye Jordan
CANDIDATE 3 Joseph LeBlanc, Jr.
CAND 3 PARTY L
STATE TX
CONTEST TX-23
COOK PVI R+5
REPUBLICAN Ernest Anthony "Tony" Gonzales, II
DEMOCRAT John Lira
CANDIDATE 3 Francisco "Frank" Lopez, Jr.
CAND 3 PARTY I
STATE TX
CONTEST TX-24
COOK PVI R+10
REPUBLICAN Elizabeth Ann "Beth" Van Duyne
DEMOCRAT Jan McDowell
STATE TX
CONTEST TX-25
COOK PVI R+19
REPUBLICAN Roger Williams
STATE TX
CONTEST TX-26
COOK PVI R+13
REPUBLICAN Michael C. Burgess
CANDIDATE 3 Mike Kolls
CAND 3 PARTY L
STATE TX
CONTEST TX-27
COOK PVI R+13
REPUBLICAN Michael J. Cloud
DEMOCRAT Maclovio Pérez, Jr.
STATE TX
CONTEST TX-28
COOK PVI D+3
REPUBLICAN Cassandra "Cassy" Garcia
DEMOCRAT Henry R. Cuellar
STATE TX
CONTEST TX-29
COOK PVI D+18
REPUBLICAN Robert Allan Schafranek
DEMOCRAT Sylvia R. Garcia
STATE TX
CONTEST TX-30
COOK PVI D+27
REPUBLICAN James Byron Rodgers
DEMOCRAT Jasmine Felicia Crockett
CANDIDATE 3 Phil Gray
CAND 3 PARTY L
STATE TX
CONTEST TX-31
COOK PVI R+14
REPUBLICAN John Rice Carter
STATE TX
CONTEST TX-32
COOK PVI D+14
REPUBLICAN Antonio Swad
DEMOCRAT Colin Allred
STATE TX
CONTEST TX-33
COOK PVI D+24
REPUBLICAN Patrick David Gillespie
DEMOCRAT Marc Allison Veasey
CANDIDATE 3 Ken Ashby
CAND 3 PARTY L
STATE TX
CONTEST TX-34
COOK PVI D+9
REPUBLICAN Mayra Nohemi Flores
DEMOCRAT Vicente González
CANDIDATE 3 Christopher Barry "Chris" Royal
CAND 3 PARTY I
STATE TX
CONTEST TX-35
COOK PVI D+21
REPUBLICAN Eldon "Dan" McQueen
DEMOCRAT Gregorio "Greg" Casar
STATE TX
CONTEST TX-36
COOK PVI R+18
REPUBLICAN Brian Babin
DEMOCRAT Marvin Jonathan "Jon" Haire
STATE TX
CONTEST TX-37
COOK PVI D+24
REPUBLICAN Jenny Garcia Sharon
DEMOCRAT Lloyd Alton Doggett, II
CANDIDATE 3 Clark Patterson
CAND 3 PARTY L
STATE TX
CONTEST TX-38
COOK PVI R+12
REPUBLICAN Wesley Hunt
DEMOCRAT Duncan Foster Klussmann
CANDIDATE 3 Joel F. Dejean
CAND 3 PARTY I
STATE UT
CONTEST S
COOK PVI R+13
REPUBLICAN Mike Lee
DEMOCRAT David Evan "Evan" McMullin
CANDIDATE 3 James Arthur "Jimmy" Hansen
CAND 3 PARTY L
STATE UT
CONTEST UT-01
COOK PVI R+12
REPUBLICAN Blake David Moore
DEMOCRAT Rick Edwin Jones
STATE UT
CONTEST UT-02
COOK PVI R+11
REPUBLICAN Chris Stewart
DEMOCRAT Nicholas "Nick" Mitchell
CANDIDATE 3 Cassie Easley
CAND 3 PARTY CN
STATE UT
CONTEST UT-03
COOK PVI R+13
REPUBLICAN John Curtis
DEMOCRAT Glenn J. Wright
CANDIDATE 3 Daniel Clyde "Dan" Cummings
CAND 3 PARTY CN
STATE UT
CONTEST UT-04
COOK PVI R+16
REPUBLICAN Burgess Owens
DEMOCRAT Darlene McDonald
CANDIDATE 3 January Walker
CAND 3 PARTY UU
STATE VA
COOK PVI D+3
STATE VA
CONTEST VA-01
COOK PVI R+6
REPUBLICAN Robert J. "Rob" Wittman
DEMOCRAT Herbert Carroll "Herb" Jones, Jr.
CANDIDATE 3 David Bruce Foster
CAND 3 PARTY I
STATE VA
CONTEST VA-02
COOK PVI R+2
REPUBLICAN Jennifer A. "Jen" Kiggans
DEMOCRAT Elaine G. Luria
CANDIDATE 3 Garry Hubbard
CAND 3 PARTY G
STATE VA
CONTEST VA-03
COOK PVI D+17
REPUBLICAN Terry Tolbert Namkung
DEMOCRAT Robert Cortez "Bobby" Scott
CANDIDATE 3 LaTasha Holloway
CAND 3 PARTY I
STATE VA
CONTEST VA-04
COOK PVI D+16
REPUBLICAN Leon Benjamin, Sr.
DEMOCRAT Aston Donald "Donald" McEachin
STATE VA
CONTEST VA-05
COOK PVI R+7
REPUBLICAN Robert G. "Bob" Good
DEMOCRAT Joshua "Josh" Throneburg
STATE VA
CONTEST VA-06
COOK PVI R+14
REPUBLICAN Benjamin Lee "Ben" Cline
DEMOCRAT Jennifer Lynn Lewis
STATE VA
CONTEST VA-07
COOK PVI D+1
REPUBLICAN Yesli I. Vega
DEMOCRAT Abigail A. Spanberger
STATE VA
CONTEST VA-08
COOK PVI D+26
REPUBLICAN Karina A. Lipsman
DEMOCRAT Donald Sternoff "Don" Beyer, Jr.
CANDIDATE 3 Teddy Fikre
CAND 3 PARTY I
STATE VA
CONTEST VA-09
COOK PVI R+23
REPUBLICAN H. Morgan "Morgan" Griffith
DEMOCRAT Taysha Lee DeVaughan
STATE VA
CONTEST VA-10
COOK PVI D+6
REPUBLICAN Hung Cao
DEMOCRAT Jennifer T. Wexton
STATE VA
CONTEST VA-11
COOK PVI D+18
REPUBLICAN James G. "Jim" Myles
DEMOCRAT Gerald Edward "Gerry" Connolly
STATE VT
CONTEST G
COOK PVI D+16
REPUBLICAN Phil Scott
DEMOCRAT Brenda Siegel
CANDIDATE 3 Peter Duval
CAND 3 PARTY I
STATE VT
CONTEST SS
COOK PVI D+16
REPUBLICAN H. Brooke Paige
DEMOCRAT Sarah Copeland Hanzas
STATE VT
CONTEST AG
COOK PVI D+16
REPUBLICAN Michael "Mike" Tagliavia
DEMOCRAT Charity R. Clark
STATE VT
CONTEST S
COOK PVI D+16
REPUBLICAN Gerald Malloy
DEMOCRAT Peter Francis Welch
STATE VT
CONTEST VT-01
COOK PVI D+16
REPUBLICAN Joe Benning
DEMOCRAT David Zuckerman
CANDIDATE 3 Ian G. Diamondstone
CAND 3 PARTY I
STATE WA
CONTEST S
COOK PVI D+8
REPUBLICAN Tiffany Smiley
DEMOCRAT Patricia L. "Patty" Murray
STATE WA
CONTEST S
COOK PVI D+8
REPUBLICAN Brad Klippert
DEMOCRAT Steve Hobbs
CANDIDATE 3 Julie Anderson
CAND 3 PARTY I
STATE WA
CONTEST WA-01
COOK PVI D+13
REPUBLICAN Vincent J. Cavaleri, Jr.
DEMOCRAT Suzan Kay DelBene
STATE WA
CONTEST WA-02
COOK PVI D+9
REPUBLICAN Dan Matthews
DEMOCRAT Richard Ray "Rick" Larsen
STATE WA
CONTEST WA-03
COOK PVI R+5
REPUBLICAN Joseph "Joe" Kent
DEMOCRAT Marie Gluesenkamp Perez
STATE WA
CONTEST WA-04
COOK PVI R+11
REPUBLICAN Daniel Milton "Dan" Newhouse
DEMOCRAT Doug White
STATE WA
CONTEST WA-05
COOK PVI R+8
REPUBLICAN Cathy Ann McMorris Rodgers
DEMOCRAT Natasha L. Hill
STATE WA
CONTEST WA-06
COOK PVI D+6
REPUBLICAN Elizabeth Kreiselmaier
DEMOCRAT Derek Kilmer
STATE WA
CONTEST WA-07
COOK PVI D+36
REPUBLICAN Clifford E. "Cliff" Moon
DEMOCRAT Pramila Jayapal
STATE WA
CONTEST WA-08
COOK PVI D+1
REPUBLICAN Matt Larkin
DEMOCRAT Kim Schrier
STATE WA
CONTEST WA-09
COOK PVI D+21
REPUBLICAN Douglas Michael "Doug" Basler
DEMOCRAT David Adam "Adam" Smith
STATE WA
CONTEST WA-10
COOK PVI D+7
REPUBLICAN Keith Roland Swank
DEMOCRAT Marilyn Strickland
STATE WI
CONTEST G
COOK PVI R+2
REPUBLICAN Tim Michels
DEMOCRAT Anthony Steven "Tony" Evers
CANDIDATE 3 Joan Ellis Beglinger
CAND 3 PARTY I
STATE WI
CONTEST SS
COOK PVI R+2
REPUBLICAN Amy Lynn Loudenbeck
DEMOCRAT Douglas "Doug" La Follette
CANDIDATE 3 Neil Harmon
CAND 3 PARTY L
STATE WI
CONTEST AG
COOK PVI R+2
REPUBLICAN Eric Toney
DEMOCRAT Joshua "Josh" Kaul
STATE WI
CONTEST S
COOK PVI R+2
REPUBLICAN Ronald Harold "Ron" Johnson
DEMOCRAT Mandela Barnes
CANDIDATE 3 Adam Nicholas Paul
CAND 3 PARTY WI
STATE WI
CONTEST WI-01
COOK PVI R+3
REPUBLICAN Bryan George Steil
DEMOCRAT Ann Roe
CANDIDATE 3 Charles E. Barman
CAND 3 PARTY I
STATE WI
CONTEST WI-02
COOK PVI D+19
REPUBLICAN Erik Olsen
DEMOCRAT Mark Pocan
CANDIDATE 3 Douglas Alexander
CAND 3 PARTY I
STATE WI
CONTEST WI-03
COOK PVI R+4
REPUBLICAN Derrick F. Van Orden
DEMOCRAT Brad Pfaff
STATE WI
CONTEST WI-04
COOK PVI D+25
REPUBLICAN Tim Rogers
DEMOCRAT Gwendolynne S. "Gwen" Moore
CANDIDATE 3 Robert R. Raymond
CAND 3 PARTY I
STATE WI
CONTEST WI-05
COOK PVI R+14
REPUBLICAN Scott L. Fitzgerald
DEMOCRAT Mike Van Someren
STATE WI
CONTEST WI-06
COOK PVI R+10
REPUBLICAN Glenn S. Grothman
STATE WI
CONTEST WI-07
COOK PVI R+12
REPUBLICAN Thomas "Tom" Tiffany
DEMOCRAT Richard "Dick" Ausman
STATE WI
CONTEST WI-08
COOK PVI R+10
REPUBLICAN Michael John "Mike" Gallagher
DEMOCRAT Julie Hancock
CANDIDATE 3 Jacob John VandenPlas
CAND 3 PARTY L
STATE WV
COOK PVI R+22
STATE WV
CONTEST WV-01
COOK PVI R+23
REPUBLICAN Carol Devine Miller
DEMOCRAT Eugene Lacy "Mr. Lacy" Watson, III
CANDIDATE 3 Belinda Gaye Fox-Spencer
CAND 3 PARTY I
STATE WV
CONTEST WV-02
COOK PVI R+22
REPUBLICAN Alexander Xavier "Alex" Mooney
DEMOCRAT Barry Lee Wendell
STATE WY
CONTEST G
COOK PVI R+25
REPUBLICAN Mark Gordon
DEMOCRAT Theresa Anne Livingston
CANDIDATE 3 Jared J. Baldes
CAND 3 PARTY L
STATE WY
CONTEST SS
COOK PVI R+25
REPUBLICAN Charles Jan "Chuck" Gray
STATE WY
CONTEST WY-01
COOK PVI R+25
REPUBLICAN Harriet Hageman
DEMOCRAT Lynnette GreyBull
CANDIDATE 3 Richard P. Brubaker
CAND 3 PARTY L
13
posted on
10/22/2022 7:59:10 PM PDT
by
BigEdLB
(Let’s go Brandon!)
To: BigEdLB
You have wasted your time posting this illegible list.
14
posted on
10/23/2022 12:54:29 AM PDT
by
jonrick46
(Leftnicks chase illusions of motherships at the end of the pier.)
To: BigEdLB
You have redeemed yourself with a reformatted list.
15
posted on
10/23/2022 12:59:42 AM PDT
by
jonrick46
(Leftnicks chase illusions of motherships at the end of the pier.)
To: jonrick46
Thank you. It is suposed to be a reference for all Senatr.House,Governot,secy of State, and Atty Grneral contests
16
posted on
10/23/2022 1:01:59 AM PDT
by
BigEdLB
(Let’s go Brandon!)
To: jonrick46
Fix your spectacles and you will be able to use it
17
posted on
10/23/2022 1:03:11 AM PDT
by
BigEdLB
(Let’s go Brandon!)
Disclaimer:
Opinions posted on Free Republic are those of the individual
posters and do not necessarily represent the opinion of Free Republic or its
management. All materials posted herein are protected by copyright law and the
exemption for fair use of copyrighted works.
FreeRepublic.com is powered by software copyright 2000-2008 John Robinson