Free Republic
Browse · Search
General/Chat
Topics · Post Article

To: MozarkDawg

You’re most welcome. If I gained a pound every time I just THOUGHT about food, I’d be a blimp, LOL!


23 posted on 11/19/2009 11:43:25 AM PST by Diana in Wisconsin (We have a Pisher in Chief!)
[ Post Reply | Private Reply | To 20 | View Replies ]


A decent waffle iron costs $29. The ingredients are already in most kitchens. It takes about five minutes to mix it, another minute to cook it, and another minute to clean it. Eating it, in my case takes about twenty seconds, but thats just me.


25 posted on 11/19/2009 11:45:56 AM PST by Vermont Lt (My wife reads my posts. In case the FBI shows up, we will have cookies.)
[ Post Reply | Private Reply | To 23 | View Replies ]

Free Republic
Browse · Search
General/Chat
Topics · Post Article


FreeRepublic, LLC, PO BOX 9771, FRESNO, CA 93794
FreeRepublic.com is powered by software copyright 2000-2008 John Robinson