To: thackney
Lesson #1 on why everything costs MORE in rural Alaska. (Much more...$10 milk, $10 gasoline, etc.)
27 posted on
01/09/2012 1:18:14 PM PST by
redhead
(, , , comedian...)
To: redhead
After this, they need to install enough storage tanks to hold a year’s supply, and schedule filling them in the summer.
31 posted on
01/09/2012 4:14:21 PM PST by
PapaBear3625
(During times of universal deceit, telling the truth becomes a revolutionary act.)
FreeRepublic.com is powered by software copyright 2000-2008 John Robinson