1/2” rebar up from 5.89 to 9.98 per 20’ joint
form ties up from 1.18 per 100 to 2.20
Wen portable band saw up from $179 in August to $289 now
40 can cat food 21.84 to 22.66 in three weeks and now out of stock
20 lb dry cat food 18.84 to 19.28 in three weeks
PVC Pipe 4” drain waste and vent 8.84 / 10 feet up to 17.96
I can go on but it is out of control
That is what happens when you pay people to stay home and dump nearly $3 trillion dollars into the economy
Sooty but that doesn’t sound like very good eatin’